חיפוש

אביזרי ניידות שחשוב שתכירו

היכרות עם המאפיינים של הליכונים למבוגרים, כיסאות גלגלים ומקלות הליכה או קביים יכולה לסייע לבעלי מוגבלויות שרוצים לשמור על שגרת פעילות ועבודה. במאמר הבא נרחיב על אביזרי הניידות ונסביר כיצד לבחור אותם

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מחלוקה דמוגרפית לפי גיל עולה שמתוך כ-1.5 מיליון בעלי מוגבלויות בישראל, כ-16% הם ילדים בני 0-17, 33% בגילאי 65 ומעלה ו-51% בגיל העבודה של 18-64.

 

המשמעות היא שרוב בעלי המוגבלויות זקוקים לאביזרי ניידות לא רק על מנת לשמור על איכות חיים גבוהה אלא גם כדי להתפרנס. יתרה על כך, כ-6% מהאוכלוסייה בגיל העבודה חיים עם מוגבלות חמורה שמוגדרת כבעיה פיזית או בריאותית שנמשכת לפחות חצי שנה.

 

על רקע הנתונים לעיל אפשר להבין את החשיבות של אביזרי ניידות למבוגרים. השאלה היחידה היא איזה אביזר מתאים לכל סיטואציה ומה ההבדל בין הדגמים הקיימים:

 

הליכון למבוגרים

הליכון למבוגרים הוא אביזר ניידות קלאסי שמשלב בין תנועה עצמאית לבין בטיחות וביטחון. בניגוד לאביזרים אחרים, ההליכון מחייב מבוגרים לבצע פעולה אקטיבית וכך הוא מסייע להם להפעיל את השרירים ולהשתקם. גברים ונשים בטווח רחב של גילאים יכולים להשתמש בהליכון אחרי שהם מקבלים אישור לכך מהרופא המטפל או צוות הפיזיותרפיה וגם קל יותר להתנייד איתו בתוך ומחוץ לבית.

 

מבחינת המבנה, הליכונים כוללים יותר מידית אחת לאחיזה והם מיועדים לאנשים שהולכים לאט יותר בהשוואה למקל הליכה. בנוסף, ניתן להשיג הליכונים עם כיסא קטן בין הידיות וכך לשבת כאשר רוצים לנוח. 

 

כיסא גלגלים

כיסא גלגלים הוא אביזר ניידות שכיח, נפוץ ופופולארי שמספק מענה למגוון צרכים ומטרות שיקומיות. השימוש בכיסא אפשרי כמעט עם כל סוג של מוגבלות פיזית וכיום יש הנחיות וחוקים שמחייבים הנגשה של מקומות ציבוריים עבור נכים שנעזרים בו. כמו בן, הדגמים החדשים של הכיסאות קלים בהשוואה לדגמים הרגילים והמפרט הטכני שלהם משוכלל ומתקדם.

 

ההבדל העיקרי בין כיסאות גלגלים בא לידי ביטוי במשקל, ברוחב ובמידות. אם מעוניינים להשתמש בכיסא בהתאמה אישית, ניתן להגיע לאולמות התצוגה של החברות שמשכירות או מוכרות אותו ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. 

 

מקלות הליכה וקביים

מקלות הליכה וקביים מיועדים עבור מי שמתקשה בהליכה באופן קבוע וזקוק לאביזרי עזר לניידות לצמיתות, או לשימוש זמני לאחר תאונה או פציעה. רוב ההליכונים נמצאים בשימוש של גברים ונשים מבוגרים כי הם מרגישים בטוח להיעזר בו וקיימות נסיבות רפואיות שמחייבות קביים בגלל בעיות בירכיים ובחלקים אחרים של הרגל.

 

מקלות הליכה וקביים בוחרים לפי הבטיחות והנוחות. כדאי לבצע כמה הליכות קצרות עם כל מקל, לבדוק האם הוא נוח לשימוש לאורך זמן וכמובן להתאים אותו לצרכים ולרמת התפקוד. לבסוף, קיימים הבדלים בין מקל הליכה טלסקופי, מקל הליכה מתקפל וקביים קנדיות שמשלבות בין ניידות ויציבות.  

עוד ב-תזונה, בריאות וכושר:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.