חיפוש

כך לא יגנבו לכם את הרכב

דמיינו את הסיטואציה הבאה – אתם קמים בבוקר, מתארגנים במהירות לעבודה ויוצאים עם הילדים בדרך לבית הספר. אז אתם מגלים מראה לא נעים: הרכב שהיה בחנייה ליד הבית נעלם כלא היה. אספנו עבורכם חמש דרכים נפוצות למיזעור הסיכויים לגניבת הרכב

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

גנבו לכם את האוטו וזה הזמן להגיב במהירות.  אם יש לכם ביטוח מקיף לרכב תוכלו להפעילו ולרכוש רכב חדש, אך אם היה לכם רק ביטוח חובה או חובה וצד ג' לא תקבלו פיצוי על רכב שנגנב, אבל למרבה המזל קיימות דרכים למזער את הסיכוי שהרכב יגנב:

 

אזעקה לרכב ואימובילייזר

הדרך הבסיסית לעצור את הגנב היא התקנה של מערכת אזעקה לרכב. רכבים חדשים מגיעים עם מערכת מובנית כזו. בנוסף, כדאי שיהיה מותקן ברכב אימובילייזר שיכול למנוע את הנעת הרכב. האימובילייזר נשלט על ידי שבב בתוך המפתח או באמצעות מתקן הנלווה לשלט הרחוק של הרכב.

 

בהקשר זה חשוב לדעת כי כאשר אתם משכפלים את מפתחות הרכב, שימו לב שלמנעולן יש רישיון מטעם המשטרה. בעבר, גנבי רכב היו מקבלים העתק נוסף של המפתח שלכם  ו"אוספים" מפתחות משוכפלים מפורצי רכבים ומנעולנים ללא רישיון מתאים ופורצים לבתים ולרכבים באמצעות מפתחות אלה. 

 

פלאי הטכנולוגיהמערכות איתוראן

לאורך השנים פורצים רבים למדו לנטרל את מערכות האימובילייזר השונות. גם האזעקה משותקת במהירות. לכן, נוצרה מערכת אבטחת מתקדמת של חברת "איתוראן" הכוללת חיישנים מיוחדים שבודקים אם נכנס אדם לרכב (חיישני נפח) וכן אם הרכב נע (בזמן שהפורץ מנסה לפתוח את הדלת).

 

במידה והפורץ הצליח להניע את הרכב ולנסוע עימו או לנסות לגרור אותו כאשר המערכת עובדת מיקום הרכב ישודר באופן אוטומטי למרכז בקרה ארצי בו ניתן לראות היכן נמצא הרכב בזמן אמת ולהשיבו חזרה אליכם.

 

נציין כי התקנת אזעקת רכב ומערכות אבטחה מתקדמות המונעות את גניבתו מסוגלות להפחית את העלות השנתית של הביטוח המקיף שלכם. התקנת מערכת "איתורן" היא בגדר חובה בחלק מהרכבים היקרים יותר על מנת לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב.

 

טריק ישןמצלמת אינטרנט התלויה מהחלון

אם יש לכם רכב ישן יותר ואין באפשרותכם להתקין מערכת אזעקה אתם יכולים להשתמש בטריק ותיק עוד מהימים בהם היינו מחברים מצלמות אינטרנט או מצלמות במעגל סגור.

 

רכשו שתי מצלמות אינטרנט פשוטות ומקמו אותן בחלק החיצוני של כל דלת מעל לשמשה כך שניתן יהיה להניח שהם פועלות. את החוט (המחובר בדרך כלל למחשב באמצעות חיבור USB) הכניסו פנימה לרכב דרך החלון. נכון, המצלמות לא יתעדו את הגניבה אבל עשויות להבריח פורצים וגנבים פוטנציאליים.

 

מקום החנייה שלכם: היכן כדאי לחנות?

אם ברכב שלכם מותקנות מערכות אזעקה כדאי מאד להשאיר את הרכב במיקום קרוב מאד לבית על מנת שתוכלו לשמוע אם האזעקה שלכם הופעלה. מומלץ שלא להחנות את הרכב בסמטה ציבורית אחורית שבשעות הערב אין בה כמעט תנועה של עוברי אורח ורכבים אחרים. 

 

בנוסף, אם אתם יוצאים בשעות הערב כדאי לנסות להחנות בחניון סגור עם שומר ומצלמות אבטחה ולא להשאיר חפצי ערך ברכב העלולים לעודד גנב פוטנציאלי לשבור את השמשה או לנסות לפרוץ את הדלת.

 

לא להשאיר את הרכב מונע עם המפתח בפנים בשום מקום

במהלך חיי היום יום יש מספר סיטואציות נפוצות שבהן אנו נוטים להשאיר את הרכב מונע ולעזוב את הרכב. כאשר אנו מתדלקים את הרכב בשירות עצמי, משאירים את המפתח בחברת שטיפת הרכב או כאשר אנו יוצאים לרגע קל מהאוטו על מנת לשלם על חניה בחניונים ציבוריים גדולים.

 

נסו לסגל לעצמכם את ההרגל לקחת אתכם את מפתחות הרכב ואם ניתן לנעול את כל הדלתות – גם אם אתם עוזבים את הרכב לשניות ספורות. 

 

זכרו כי הדרך הקלה ביותר לגנוב רכב היא באמצעות המפתח המקורי שלכם כאשר הרכב מונע ולכן פורצי רכבים רבים ממתינים להזדמנות כזו.

 

לסיכום, גניבת רכב היא אחת הסכנות ממנה ניתן להימנע אם אתם שומרים על כמה כללי זהירות. ככל שאתם שומרים יותר על הרכב שלכם כך חברות הביטוח מחשיבות את הפוליסה שלכם לפוליסה עם סיכון נמוך לגניבה ומחירה יהיה נמוך יותר. השקיעו במערכות אזעקה, אימובילייזר, חנו בזהירות ומעל לכל – אל תשאירו את הרכב מונע כאשר אינכם נמצאים בו אפילו לא לרגע קל.

 

עוד ב-גלגלים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.