חיפוש

בית ספר לחיים

מה חשבנו על הסרט הצרפתי החדש 'בית ספר לחיים' שעולה בימים אלו לאקרנים וגם ראיון עם השחקנית הראשית שרה פורסטייה

פורסם ב: 13/11/2017
X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הסרט החדש של הבימאית הלן אנג'ל מביא את סיפורה של פלוראנס - מורה בבית ספר יסודי המסורה לתלמידיה. כשהיא פוגשת את סשה, ילד במצוקה, היא עושה הכל כדי להציל אותו ונכנסת לסחרור קיומי שבו היא מטילה ספק בייעודה כאם, כרעיה וכמורה.  

 

'בית ספר לחיים' הוא סרט רגיש, עדין, יפה ומעניין המבוים באופן אינטילגנטי מאוד וסוחף. השחקנית הראשית שרה פורסטייה המגלמת את פלוראנס המורה, מעוררת אמפטיה רבה בזמן שאנו הצופים נסחפים אל תוך חייה ועולמה הפנימי. מומלץ בחום!

 

ראיון עם שרה פורסטייה

 

ש: מה אהבת בתסריט ובדמות?

ת: זה הרגיש לי מאד אותנטי ואהבתי את המימד הדרמטי שמתפתח לאט עד לקרשנדו. אני אוהבת שיש מימד טרגי בכל סיפור שאני ניגשת אליו, ומצאתי אותו בתסריט. המורה הזו היא גיבורה אמיתית. דרכה הסרט עוסק בנושאים רבים, בהם אמהות, מקומה של האישה בעבודה, וכמובן הוראה. זהו ייעוד מאד מיוחד. אמרתי להלן שאם לא הייתי שחקנית הייתי בוודאי מורה. 

 

ש: האם יש משהו משותף לשני המקצועות הללו?

ת: בשניהם יש הצורך להעביר משהו למישהו. אצל שחקנית כשהיא מתבקשת להעביר  רגש, תחושה, אין לה פידבק מיידי. היא לא יודעת אם הקהל אכן קלט את הרגש, את הידע, את אותו דבר שהיא ניסתה להעביר. למורה יש תגובה מיידית מן התלמידים. ההעברה שלה היא יותר קונקרטית. 

 

ש: איך התכוננת לתפקיד?

ת: הלכתי לכמה שיעורים ופגשתי כמה מורים. הקשר שלהם עם התלמידים הוא נפלא. וראיתי כמה האישיות של כל מורה משפיעה על הכיתה. היו לי מורים שגרמו לי לאהוב את בית הספר וסייעו בידי להתפחת כאדם עצמאי, היה לי מזל לחוות את זה. בסרט הדמות שלי אומרת בסופו שבית הספר פקח את עיניה לאפשרויות הבלתי סופיות של המחשבה. אני מסכימה עם זה.

 

ש: איך זה היה לעבוד עם הילדים?

ת: קל אני חייבת לומר. הילדים שלוהקו היו נהדרים. זה היה כמו בכיתה רגילה. מיד יצרתי סוג של קשר איתם. הם לא ביקשו להצטלם איתי רק בגלל שאני שחקנית. היו יחסים שיווניים, וכשהצילומים המשיכו ככל ששיחקתי יותר זמן בתור המורה שלהם יותר הם התייחסו אלי ככזו. כשיצאה להם איזה קללה במהלך הצילומים או גם לא, הם מיד לקחו אותה בחזרה. 

 

ש: לעיתים קרובות אומרים שילדים הם פרטנרים קשים למשחק?

ת: ממש לא. להפך, הספונטניות שלהם היא אתגר מרתק, כשהם מנסים לנתח או להעמיד פנים הם נהיים נוקשים ואת צריכה לעזור להם להפוך טבעיים שוב. עם סשה היה צריך לעזור לו שהאלימות שלו תצא החוצה אבל מבלי לפגוע בו. 

 

ש: האם אחד הילדים התחבב עלייך יותר מבין הילדים בסרט? 

ת: זה שמגלם את הבן שלי. השחקן הצעיר הזה גרם לי להיות טובה יותר. 

 

ש: המורה בסרט היא גם אמא, מה את אומרת על תפקודה?

ת: היא לא אמא רעה. אם הבן שלה מחפש יותר תשומת לב זה מפני שהוא עדיין סובל מהגירושין של הוריו. כמובן שהיא לא מסופקת כאישה. היא באיזשהו מקום הלכה לאיבוד בעבודה שלה. והיא עם חסך גדול של אהבה ורגש. 

 

ש: מה הסרט עשה לך ברמה האישית?

ת: הייתי בתקופה של שאלות לגבי הקריירה שלי. חיפשתי מוטיבציה. למצוא דרך ליהנות מחדש מן העבודה שלי כשחקנית, והלן עזרה לי למצוא אותה. היא אפשרה לי לשחק עם ילדים ולגלם דמות שהיא כולה נתינה במקום דמות שלוקחת. כל אלה חידשו את האמונה שלי במקצוע שלי

עוד ב-סרטים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.