חיפוש

ברזיל: הילידים מתים בקצב מדאיג

הרחק מבתי החולים ומתשתיות מסודרות, ילידי ברזיל המקוריים החיים באזורי מבודדים, מתים בקצב מדאיג ממחלת הקורונה ללא עזרה באופק

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

שיעור התמותה של הילידים כפול מזה של שאר אוכלוסיית ברזיל. עד כה נרשמו יותר מ -980 מקרי קורונה בקרב הילידים שאושרו רשמית ולפחות 125 מקרי מוות, מה שמרמז על שיעור תמותה של 12.6 אחוזים - לעומת השיעור הארצי של 6.4 אחוזים. ילידים שעברו לעיירות או אזורים עירוניים גדולים יותר במטרה ללמוד או לחפש אחר עבודה, חיים בתנאי מחיה קשים עם מעט שירותים ציבוריים, מה שמגדיל את פגיעותם לנושאי בריאות. בינתיים, מי שחי באזורים מרוחקים לא יכול לקבל שירותי מתקני תברואה ובריאות בסיסיים. השבוע ילד ינומאמי בן 15 מכפר נידח באמזונס היה אחד הברזילאים הראשונים הילידים שמתו מקורונה.

 

דינמן טוקה, הרכז המנהל של ה- APIB וחבר תושבי הטוקסה בצפון מזרח ברזיל,  אמר שבקהילת טוקסא המונה 1,400 איש אין בתי חולים והטיפול נמרץ הקרוב ביותר נמצא במרחק של ארבע וחצי נסיעה משם. "לנוכח המגיפה לא היו לנו הרבה אפשרויות," אמר. "התבודדנו לגמרי. הצבנו מחסומים. לאף אחד אסור להיכנס ואנחנו מנסים למנוע מכולם לצאת".
 

על פי מחקר שנערך בברזין המרחק הממוצע בין כפרים ילידים ליחידה לטיפול נמרץ הקרוב ביותר הוא 315 קילומטרים. ועבור 10 אחוז מהכפרים המרחק הזה נע בין 700-1,079 ק"מ. מצב התפשטות הנגיף בברזיל ממשיך להיות קשה ועד כה נרשמו 349,113 מקרים מאושרים, מה שהופך את ברזיל למדינה השנייה הכי נגועה בעולם אחרי ארצות הברית. כמו כן עד כה נרשמו במדינה 22,165 מקרי מוות כתוצאה מהמחלה.

עוד ב-קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.