חיפוש

טיפים למשפצים

מתכננים שיפוץ בקרוב? הקבלן ומנהל הפרויקטים גיא אהרונוביץ עם המלצות זהב שיקלו על התהליך

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

השנים שחלפו, הילדים שבגרו והצרכים, החלומות והמאווים שהשתנו, מהווים עבור בעלי בתים רבים סיבות מצויינות לחדש ולהתאים את בתיהם למידותיהם החדשות. רבים מאלה השוקלים לצאת במלאכת השיפוץ חווים חששות ולבטים שנלווים באופן טבעי לתהליך הדינמי והמורכב שלא תמיד ניתן לעמוד מה הוא טומן בחובו ומה תהיינה תוצאותיו.  גיא אהרונוביץ, קבלן ומנהל פרויקטים, שאמון על פרויקטי מגורים רבים, עם המלצות זהב שיעזרו לכם להחליט את ההחלטות הנכונות. 

 

שיפוץ הוא ככל הנראה אחד האתגרים הגדולים והמורכבים שעומדים בפני כל אדם. מדובר בהליך לוגיסטי מורכב ויקר שמעורבים בו שלל גורמים, אז פלא שרבים מאיתנו חוששים? הקבלן ומנהל הפרויקטים גיא אהרונוביץ, שמאחוריו אינספור פרויקטים מורכבים ממליץ לנשום עמוק ולהבין לעומק בפני מה עומדים.  

 

הכנה נפשית

"תהליך השיפוץ הוא מאוד אמוציונלי, גם לאלה שכבר חוו כזה בחייהם", מסביר אהרונוביץ. "לפני שנכנסים למורכבות העניינים חשוב מכל לשמור על קור רוח ולהבין שהכל פתיר. צריך לזכור שמדובר בתהליך עבודה מורכב שכולל המון פרטים שצריך לסנכרן ומונע על ידי אנשים כך שטעויות יכולות לצוץ ובאותה מידה גם להיפתר, במידה ובחרתם באנשים מקצוע טובים והגונים". 

 

תכנון תקציב

"אחד הפרמטרים החשובים בשיפוץ הוא בניה נכונה של תקציב", מסביר אהרונוביץ. "רבים נוטים שלא לקחת בחשבון את הדברים שנלווים לשיפוץ כמו למשל ניקיון יסודי בסופו או הובלה, דברים שיכולים לנגוס בקלות גם מעל ל-10,000 שקלים מעוגת התקציב. אחרים מלכתחילה אינם מבינים את המשמעויות והנטייה הרווחת היא להקציב סכום כסף שאינו עולה בקנה אחד עם היקף השיפוץ.

 

תיאום צפיות

חשוב מאוד להיוועץ עם איש מקצוע לפני, להבין את המשמעויות ולעשות תיאום ציפיות. להגדיל את התקציב או לחילופין לבצע שיפוץ בשלבים ולהתמקדם בשלב ראשון בדברים החשובים והקריטים שנדרשים בבית. זיכרו שגם במהלך השיפוץ דברים יקרו תוך כדי תנועה- בלת"מים יקרו, עיכובים יהיו, לכן חשוב להקצות סכום אקסטרה שיתכן ותדרשו להשתמש בו או אולי תופתעו לטובה". 

 

"על מנת לדייק ככל הניתן בעלויות של בעלי המקצוע השונים מומלץ לקבל הצעת מחיר בכתב שמתבססת על כל מה שצריך לשדרג, לתקן או להתקין בבית. כמו בכל דבר גם כאן כדאי לעשות סקר שוק, להיעזר בהמלצות של מכרים ולהיפגש עם 3 בעלי מקצוע לשם ההשוואה" מסביר אהרונוביץ. "כדי לא להתפתות ולחרוג מהתקציב כדאי לבנות ולנהל טבלת אקסל בה מפורטות ההוצאות מול התכנון.

 

לוחות זמנים

נושא שרבים מאלה ששיפצו בעבר נכוו ממנו, הוא עניין לוחות הזמנים. על מנת למזער חריגה מלו"ז, מומלץ להבין מאנשי המקצוע מה שלבי עבודתם וצפי זמנים. "מומלץ לבחור ולרכוש את כל חומרי הגמר מראש! בכדי לא לעכב את העבודות, יש לזכור שישנם חומרים מיובאים שנדרש זמן אספקה רב עבורם. בחרו מראש את בעלי המקצוע, החומרים, האלמנטים, הרהיטים שאתם צריכים לטובת השיפוץ, אל תעשו זאת באמצע התהליך, צפויות להיות הפתעות "יקרות" וכאבי ראש". הוא מוסיף. 

 

פיקוח

"גם אם החלטתם להתחיל שיפוץ קטן, עדיף להגיע להסכמות עם הקבלן  שגם יפקח על הפרוייקט. המשמעות היא שבעלי הבית מתנהלים רק מולו והוא איש הקשר מול אנשי המקצוע השונים (איש מזגנים, איש פרקטים, נגר, ספקי הובלות, זגג וכו). בפועל נהנים בעלי הבית מפחות כאבי ראש, פחות ימי חופש מהעבודה, פחות תיאומים, וההתנהלות מתבצעת בסופו של דבר מול בן אדם אחד, שמנצח על "התזמורת". 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.