חיפוש

האם גרמניה תחווה גל התפרצות שני?

לאחר לחץ שהופעל על הממשלה לסיים את הסגר ולחזור לשגרה, מדדי שיעור ההדבקה מדאיגים את מנהיגי המדינה שמתכוננים להתפרצות של גל נוסף

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

על פי מכון רוברט קוך (RKI), שיעור ההדבקה בגרמניה (מספר האנשים שכל אדם נגוע מאושר מדביק)  הוא כעת מעל ל 1, המשמעות היא שמספר ההדבקות עולה כעת במדינה. הדיווח הגיע לאחר שאלפי גרמנים התאספו בשבת וקראו לסיים את הסגר. הקנצלרית אנגלה מרקל הודיעה ביום רביעי האחרון על הקלה נרחבת של ההגבלות לאחר שיחות עם מנהיגי 16 המדינות בגרמניה. כעת מותר בגרמניה לכל החנויות לפתוח מחדש, התלמידים יחזרו בהדרגה לבית הספר והבונדסליגה - הליגה הבכירה בכדורגל בגרמניה - תתזור לפעילות בסוף השבוע הבא.

 

גרמניה נמצאת כרגע במקום השביעי ברשימת המדינות הנגועות ביותר בעולם עם 169,218 מקרים מאושרים של קורונה ו 7,395 מקרי מוות כתוצאה מהנגיף. בדו"ח של סוכנות הבריאות הציבורית שפורסם ביום שבת נאמר כי שיעור ההתרבות נאמד ב -1.1. אמנם אומדן זה כרוך ב"דרגת אי וודאות", אך העלייה במספר דורשת מעקב צמוד אחר המצב בימים הקרובים. לאורך כל הדרך מרגע ההתפרצות, גרמניה זכתה לשבחים על תגובתה המדינית והרפואית בזכות בדיקות המוניות ומגבלות יעילות שעזרו לשמור על מספר מקרי המוות נמוך בהרבה מאשר במדינות אחרות באירופה.

 

אולם יש שמתחו ביקורת על החלטתה של הגב 'מרקל להנהיג "בלם חירום", המחייב את הרשויות המקומיות להפעיל מחדש את כל ההגבלות באם מספר המקרים החדשים יעלו מעל סף של 50 לכל 100,000 איש. התפרצויות במפעלי עיבוד בשר במדינות נורדריין-וסטפאליה ושלזוויג-הולשטיין, הפרו את הקו הזה, ואילצו את נציגי המחוז לפעול ולהטיל סגר מחדש. ואילו מחוז אחד במדינת תורינגיה רשם, לפי הדיווחים, יותר מ- 80 זיהומים לכל 100,000 איש, זאת כתוצאה מהתפרצויות במתקן לטיפול בשפכים.

 

נראה כי הנתונים הרשמיים האחרונים מראים שמספר ההדבקות במחלת הקורונה בגרמניה עשוי לעלות שוב ובמהירות. מאחר וקצב ההתרבות עלה ל -1.1 המשמעות היא שעשרה אנשים יעבירו את הנגיף ל -11 אנשים נוספים. כדי לשמור על המגיפה בתנאים מבוקרים, המדינה חייבת לרדת אל מתחת לרמת ההדבקה של 1.0. נתון זה הוא אומדן. והוא אכן משתנה מיום ליום., לכן גורמים רשמיים מזהירים מפני מסקנות הנובעות רק על פי שינויים שבטווח הקצר.

 

החשש הגדול הוא שגרמניה מקלה על ההגבלות בכמה מהענפים המסוכנים ביותר שעשויה לגרום לגידול בקצב ההדבקה - כמו מסעדות, מלונות וכדורגל מקצועי. הממשלה תמשיך לעקוב מקרוב ולראות אם אכן מדובר במגמה, ובמידה והנגיף יתפשט במהירות רבה יותר, ניתן יהיה להפעיל מחדש מגבלות מסוימות. 

 

ובעוד שחלק מהמומחים חוששים שהמדינה מקלה על מגבלותיה מוקדם מדי, אחרים בגרמניה מפגינים נגד המשך ההגבלות. מספר קטן של אנשים יצאו לרחובות בשבועות האחרונים אך בשבת זה כבר התפתח להפגנות של אלפי אנשים שהתאספו בערים ברחבי הארץ - כולל ברלין, פרנקפורט, מינכן ושטוטגרט. השוטרים בברלין עצרו בשבת כ -30 איש מחוץ לרייכסטאג בגין אי-ציות לכללי הריחוק החברתי, עוד נמסר מטעם הרשויות כי כמה מפגינים השליכו בקבוקים על המשטרה.

מגפת הקורונה: מפגינים מתעמתים עם שוטרים בהפגנות נגד ההגבלות בברלין

עוד ב-ימי קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.