חיפוש

הכה את המומחה: איך מטפלים בפיגמנטציה?

מי סובל מפיגמנטציה, מה הם הגורמים ואיך להפחית את הכתמים? ננסי ירחי, מנהלת הקשרים הרפואיים של מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש-פוזה עם כל התשובות לשאלות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

פיגמנטציה היא בעיקר בעיה אסתטית. היא שם כולל לכתמים של פיגמנטים כהים יותר, שנוצרו במהלך השנים על העור עקב חשיפה ממושכת לשמש, שינויים הורמונאליים (כגון הריון, לקיחת גלולות וכדומה) ואפילו כמזכרת מפצעונים או חבלות. פיגמנטציה "תורמת" למראה עור מבוגר יותר, בולטת ולעיתים קשה להסתירה. 

 

הידעתן?
יותר מ-200 מיליון נשים ברחבי העולם המושפעות מכתמי פיגמנטציה, המשנה את איכות העור שלהן. 8 מתוך 10 נשים מתלוננות על הופעתם של סימנים כהים הגורמים העיקריים לכתמי עור הם זיהום סביבתי וקרינת UVA . 

 

אף שכל הגוף נמצא תחת ההשפעה המזיקה של הזיהום הסביבתי, העור הוא האזור המושפע ביותר. המזהמים שהוא פוגש בכל יום יוצרים רדיקלים חופשיים על האפידרמיס. אלה מקדמים את יצירתם של סימנים כהים וגוון עור לא אחיד.


איך נוצרת פיגמנטציה בעור?  
בעור שלנו שוכנים תאים הנקראים מלנוציטים. תאים אלה ממוקמים בין השכבה העליונה של העור, האפידרמיס, לבין השכבה האמצעית, הדרמיס. בכל פעם שאנחנו נחשפים לשמש, "שולחים" המלנוציטים פיגמנט אל השכבה העליונה של העור. פיגמנט זה נקרא מלנין. המלנין נשלח אל פני העור על מנת ליצור עליו "שכבת מגן" כהה (או במילים אחרות- שיזוף!) שתסייע לגוף בהתגוננות נגד השמש. 

 

הפרמטר העיקרי המשפיע על צבע העור הוא "מלנוגנזיס", יצור המלנין בתאי העור. המלנין נותן לנו גוון העור, אבל קיימים מצבים של יצור יתר של מלנין, הגורמים לפיגמנטציה, כתמים בעור הפנים. הגורמים להיווצרות פיגמנטציה יכולים להיות חיצונים כגון חשיפה לשמש, שימוש בתרופות פוטו-סנסיטיביות שיכולות לגרום לכוויה, שימוש בהורמונים, דלקת בעור כמו אקנה, פצע, כוויה.

 

ישנם גם גורמים פנימיים שיכולים לגרם לפיגמנטציה ולהזדקנות של העור: יש יותר תאים שמייצרים מלנין, ושליחת מלנין לקויה לשטח העור.

 

היום כבר ידוע שחשיפות ממושכות לשמש משפיעות על עורנו לטווח הארוך. קרני השמש מזרזות את הזדקנות העור, ובנוסף- פיזור לא אחיד של הפיגמנטים גורם להיווצרות כתמי פיגמנטציה, שצצים באופן מיידי או לעיתים לאחר שנים  (עד כ-30 שנים קדימה!)

 

ננסי ירחי, לה רוש פוזה. צילום: יחצ

ננסי ירחי, מנהלת הקשרים הרפואיים של מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש-פוזה 

 

מה הסיבה שבסביבות גיל 40 מתגלים לעין כתמים, שלא היו שם קודם?
כשאנו צעירים עור הפנים שלנו מוצק, עבה וגמיש. ייתכן והמלנין מתפזר באופן לא אחיד, אך הדבר לא תמיד נראה לעין משום שהוא נמצע בשכבות עמוקות יותר. בסביבות גיל 40 העור הופך דק יותר, ומאבד מן המיצוק שלו באופן משמעותי או אז מתגלים הכתמים.

 

איך מטפלים בפיגמנטציה? 
קיימים פתרונות דרמטולוגיים רבים המיועדים להבהרה והפחתת עוצמת הפיגמנטציה, המתבצעים אצל רופאי עור, קוסמטיקאיות ואפילו מנתחים, כגון: פילינג כימי עמוק (אצל רופא בלבד ובהרדמה מלאה), טיפולי לייזר, טיפולי אינפרא אדום/IPL, פילינג שטחי (אצל קוסמטיקאיות או בעזרת תכשירים ביתיים) ועוד. 

 

עולם הקוסמטיקה (מוצרי צריכה ויוקרה כאחד) לא נשאר מאחור ומציע מוצרים אפקטיביים לטיפול בפיגמנטציה. מוצרים אלה עושים שימוש בויטמינים וחומצות בעלות יכולות קילוף והסרה של שכבות עור. 

 

טיפול מניעתי נוסף בפיגמנטציה, שהוא יעיל וזמין לכולם, הוא הקפדה על מריחת SPF (מקדם הגנה) מדי יום, כתכשיר נפרד או כרכיב בתוך קרם הלחות היומיומי שלנו. 

 

מה זה SPF, ואיזה מספר כדאי לי לבחור?
לצד הסימון  -  SPF (SUN PROTECTION FACTOR), יופיע מספר, בדרך כלל בין 15 ל-100 (המספרים הגבוהים יותר יימצאו בדרך כלל בקרמים יעודיים נפרדים להגנה מהשמש). המספר מסמל את מספר הדקות כפול 10, בהן אנו מוגנים מקרינת השמש. כלומר- בתכשיר המתגאה ב-SPF 20, אהיה מוגנת מקרינת השמש במשך 200 דקות! על מנת לשמר את ההגנה, חובה עליי לחדש את הקרם בכל 3 שעות (ואם עשיתי פעילות מאומצת המשלבת הזעה, או שחייה במקור מים כלשהו, כדאי לחדש מיד לאחר הפעילות.)  

 

איך לטפל בפיגמנטציה

חכמה בשמש - איך לבחור מקדם הגנה? 

 

שאלה נפוצה: אם שמתי קרם יום המכיל SPF 20, ומעליו מייק אפ עם SPF15, האם אני יכולה "לחבר" את המספרים? כלומר, האם יצרתי הגנה השווה ל-SPF 35? 

 

התשובה היא לא! אנחנו נהיה מוגנים מקרינת השמש למשך הזמן אותו הגדיר התכשיר עם המספר הגבוה ביותר. כלומר- 20. עם זאת, בזכות ה-SPF15  הנמצא במייק אפ, נהיה מוגנים יותר (באותו פרק זמן.) 

 

האם באמת חשוב להקפיד על טיפול משולב יום+לילה?
במהלך היום אנו נחשפים מדי פעם לשמש. טיפול הולם בפיגמנטציה חייב לכלול מקדם הגנה, על מנת למנוע היווצרות מראה כתמים חדשים, ומניעת התחזקותם של מראה הכתמים הקיימים. קרם היום יכלול, מלבד SPF25 מרכיבים פעילים- אך עדינים יותר, שימשיכו את הטיפול בפיגמנטציה גם במהלך היום, אך לא יגיעו לרמת קילוף גבוהה. 

 

בלילה, במהלך השינה, העור מתפנה לנשום ולהתחדש והספיגה שלו טובה פי שניים מאשר ביום. בנוסף, איננו נחשפים לשמש! זהו זמן אידיאלי לשימוש ברכיבים בעלי יכולות הקילוף וההסרה, כגון חומצות אלפא הידרוקסי למיניהן.לכן, קרם הלילה יכיל חומרים פעילים יותר. חובה להשתמש בקרם יום בעל מקדם הגנה לאחר שימוש בחומרים מקלפים בלילה! זאת  מפני שהקילוף חושף שכבה חדשה ועדינה יותר בעור, העלולה להיפגע מחשיפה לשמש (ולו הקלה ביותר.) 
 


מי הנשים שסובלות מפיגמנטציה?
 

נשים צעירות המקבלות טיפולים הורמונליים, נשים בהריון, נשים עם דלקת בעור, אקנה, פצע, קעקועים וכוויות.

 

נשים מבוגרות עם עור דק יותר וייצור יתר של המלנין 

 

לנשים עם עור כהה, יש נטיעה גבוהה יותר ליצור פיגמנטציה.

 

איך להימנע מפיגמנטציה

לנשים בעלות עור שחום נטייה יותר גבוהה לפיגמנטציה

 

איך להימנע מפיגמנטציה?

להשתמש בהגנה מפני השמש חורף כמו קיץ, מהזריחה עד השקיעה כדי למנוע היווצרות הפיגמנטציה ולהשתמש בטיפוח במעניק לחות וגם מפחית את המלנין. 

 

 

איך לשפר ולהפחית את הפיגמנטציה הקיימת? 
הכירו את סדרת פיגמנקלאר של לה-רוש פוזה אשר מפחיתה את הפיגמנטציה הקיימת על העור ומונעת היווצרות פיגמנטציה חדשה. 

 

הפורמולה של פיגמנטקלר הוכחה קלינית והיא פועלת על כתמי פיגמנטציה כבר מהשימוש הראשון וממשיכה לפעול גם מספר שבועות לאחר סיום השימוש, ליעילות מתמשכת לאורך זמן!

שגרת הטיפול של פיגמנטקלר כוללת סרום, קרם יום וקרם עיניים ומעניקה טיפול מקיף נגד כתמי פיגמנטציה וסימנים כהים, מראה עור עמום וגוון עור לא אחיד.


 

מוצרי הטיפוח פיגמנטקלר סרום + פיגמנטקלר קרם פנים SPF30  - מעניקים טיפול והגנה מסביב ליממה: שגרת טיפול יומיומית לבוקר ולערב לטיפול בכתמי פיגמנטציה והגנה מנזקי קרינת השמש .


יעילות הסרום כנגד כתמי פיגמנטציה נשמרת עד ל-3 שבועות לאחר הפסקת השימוש (בשימוש של 12 שבועות). מחקר קוסמטו-קליני, 30 נשים.

 

סדרת פיגמנקלאר של לה-רוש פוזה כוללת חמישה מרכיבים: LHA להתחדשות התאים והפחתת כתמים הקיימים, גינקו בילובה וחומצת פרולית, 2 אנטי-אוקסידנטים חזקים נגד רדיקלים חופשיים, ויטמין B3 נגד דלקת, המונע ישנות הפיגמנטציה ופי רזורסינול - חומר המפחית את ייצור המלנין 

 

ניתן למצוא בסדרה גם מוצר לעיניים, שמכיל קפאין ומטפל בנפיחות בנוסף לכהות מתחת לעיניים. 
 

במחקר קוסמטו-קליני בפיגמנטקלר שנערך בארבעים נשים במשך ארבעה שבועות של שימוש כי:


88% מעידות שעור הפנים נראה רענן יותר.


86% מעידות שהעור נראה זוהר יותר.


80% מעידות שגוון העור נראה אחיד יותר.

 

סדרת פיגמנטקלר. צילום: יחצ

סדרת פיגמנטקלר. צילום: יחצ

 

 

פיגמנטקלר סרום
סרום אינטנסיבי המסייע לתיקון כתמי פיגמנטציה עמוקים וסימנים כהים, עור עמום וגוון עור לא אחיד.

 

הסרום הוא בעל יעילות לטווח ארוך והוא מסייע בתיקון כתמי פיגמנטציה בשלבים השונים של התפתחותם: כשהם מתהווים, כשהם קיימים וכאשר הם חוזרים ונשנים, בכדי לאזן את גוון העור.
 

התוצאות נראות באופן מיידי - גוון העור נראה רענן ומואר יותר, הודות לריכוז הגבוה של חומצה ליפו-הידרקוסית [LHA] המסייעת בהסרה עדינה של תאי העור המתים, המקנה לעור מראה אחיד יותר.

 

לאחר 4 שבועות חלה הפחתה נראית לעין בכתמי פיגמנטציה וכתמים כהים, הודות לקומפלקס הרכיבים העוצמתי [PhE-Resorcinol + Ginkgo + Ferulic Acid].

 

לאחר 8 שבועות, ישנה ירידה משמעותית בעוצמה ובמראה כתמי הפיגמנטציה. 
 

הסרום מכיל את המים הטרמליים ממעיינות לה רוש-פוזה ואינו מכיל פראבן.

 

הוראות שימוש: יש למרוח על הפנים והצוואר, בוקר או ערב. כאשר משתמשים במהלך היום, מומלץ למרוח בשילוב עם פיגמנטקלר קרם יום 30SPF. חשוב להתחיל את הטיפול בסרום באופן הדרגתי. בשבועיים הראשונים להשתמש לסירוגן יום כן, יום לא. כמו כן, מומלץ להשתמש בכמות של 4-5 טיפות לכל הפנים.
תכולה: 30 מ"ל
מחיר מומלץ לצרכן: 219 ₪ 

 

 

 

פיגמנטקלר קרם יום SPF30
הקרם הראשון של לה רוש-פוזה מסייע למראה גוון עור אחיד, מתקן פגמים ומגן מפני קרני השמש. שילוב של מערכת מסנני קרינה מפני קרני ה-UVA הארוכות, המסייעת במניעת מראה עור אפרורי ועמום יום יום בשילוב עם SPF30 - UVA PPD  המסייע במניעת היווצרות כתמי פיגמנטציה חדשים בעתיד.

הקרם החדשני של לה רוש-פוזה מסייע לטיפול בפיגמנטציה וכתמי עור ביעילות ולאורך זמן הודות לקומפלקס רכיבים ייחודי [PhE-Resorcinol+ LHA + Ginkgo + Ferulic Acid] בעל פעולה מתקנת ומונעת.

 

תוצאות: העור נראה מואר באופן מיידי.

 

יעילות מוכחת קלינית:  לאחר 4 שבועות שימוש ניתן לראות הפחתה במראה הכתמים. לאחר 8 שבועות שימוש ניתן לראות הפחתה משמעותית במראה כתמי הפיגמנטציה הן מבחינת כמות והן מבחינת עוצמה*. 

 

הקרם מכיל את המים הטרמליים ממעיינות לה רוש-פוזה, נבדק גם בישראל על עור רגיש ואינו מכיל פראבן.
הוראות שימוש: יש למרוח על הפנים, צוואר וגב כפות הידיים כל בוקר. יש להימנע מאיזור העיניים.
תכולה: 40 מ"ל 
מחיר מומלץ לצרכן: 189 ₪ 

 


אמנת הבטיחות של מוצרי לה רוש-פוזה
ריכוז גבוה של חומרים פעילים נבחרים.

מכיל את המים הטרמליים ממעיינות לה רוש-פוזה, בעלי השפעה מרגיעה ואנטי אוקסידנטית על העור.

יעילות מוכחת בתנאי שימוש אמיתיים.

רכיבים וחומרי ריח בכמות המינימאלית ההכרחית.

איכות מובטחת כתוצאה מציון תאריך תפוגה.


את מוצרי הטיפוח של לה רוש-פוזה ניתן להשיג בבתי מרקחת פרטיים, בקופות החולים מכבי , מאוחדת ולאומית  ובקנייה און-ליין באתרי המכר השונים:
www.drugstore.co.il


www.medi-link.co.il


www.telepharma.co.il


www.bela.co.il


www.maxpharm.co.il

 


הצטרפו אלינו לקהילת לה רוש-פוזה: 
באתר  laroche-posay.co.il 

בפייסבוק

באינסטגרם: @Larocheposayil

 

לפרטים נוספים ושירות לקוחות 09-7735556

 

 


 

עוד ב-טיפוח ויופי:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.