חיפוש
לקניה!

המורדים באים

ההצגה "המורדים", שמציגה שלושה של דורות מורדים ישראלית, טלטלה את התרבות הישראלית לפני 20 שנים. עכשיו המחזה עולה בהפקה חדשה ומשותפת של הבימה ושל הקאמרי עם מיטב השחקנים בהם עודד קוטלר, אודיה קורן ומיכה סלקטר.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

המרד נותר כשהיה גם בחלוף 20 שנים

"מחזה המורדים מבוסס על סיפור חייהם של הוריי. מצאתי מכתבים שכתב אהוב ישן של אמא שלי אליה, קראתי מכתב מקרי והתהפכו לי המעיים. לא יכולתי להודות בעובדה שהוריי היו בני אדם. בשביל לכתוב את המחזה הייתי חייבת לחקור את הנושא. 

 

"נפגשתי עם חברים של אמא שלי, זה היה סיוט, לא הייתה כל התרוממות רוח מזה. התחלתי לכתוב את המחזה כי היה להם סיפור חיים טוב. עצם ההתמודדות עם המחשבה על המתים גרם להבנה מרעננת של המובן מאליו, כשרגשות החלו להיות טעונות במשמעויות חדשות..."

 

כך סיפרה המחזאית עדנה מזי"א בראיון שנערך עימה לפני כמה שנים על נסיבות כתיבת ההצגה המצליחה "המורדים" שעולה כעת בהפקה חדשה. תיאטרוני הבימה והקאמרי חברו יחדיו לפרוייקט המדובר, והפיחו חיים בדמותה של מיכאלה המספרת.

 

אמא. בן. סבתא. כל אחד מן השלושה מוצא עצמו בתהליך של מרד כזה או אחר. מה שהחל בשנות הארבעים בתנועת המחתרת לח"י, מוצא ביטוי גם בקריאת תיגר אל מעבי השמאל הקיצוני ומסתיים במרד נעורים אופייני של בן תשחורת. שלושת פרקי הזמן - שנות הארבעים, השישים והתשעים – חוברים להם בערבוביה ומאלצים את מיכאלה להתוודע לסיפור חייה המרתק של אמה.

 

כרטיסים להצגה 'המורדים' בתאטרון הבימה במחיר השקה מיוחד ובלעדי ל 20 הרוכשים הראשונים בלבד >>

עודד קוטלר, המורדים

עודד קוטלר, "המורדים"

 

 

שאול, מאהבה הסודי של לוחמת המחתרת, חושף אט אט בפני בתה את הפרטים המוכמנים לה על הוריה, ומאפשר לה סוף סוף להתבונן בהם – גם אם שנים רבות לאחר מותם – בפן האנושי. הכעסים הישנים מתפוגגים בהדרגה ומפנים את מקומם לתובנות של הכאה על חטא ושל קשיים אובייקטיבים בני זמנם, כשמעל הכל מרחפת לה שאלת האידיאל הצרוף ועד כמה מי שנשבעו בשמו ירחיקו לכת. 

 

הבימה והקאמרי עיטרו את המחזה בשלל שחקנים מן השורה הראשונה. מיכה סלקטר, עודד קוטלר, אודיה קורן, עידו ברטל בליווי קאסט מרשים של רקדנים ובבימויו של משה קפטן, יעניקו לכם חוויית צפייה משובחת לסיפור משובח, נוקב ובלתי מתפשר.

אודיה קורן המורדים

אודיה קורן, "המורדים"

 

יש שיראו בו הצגת תיאטרון, יש שיתחקו באמצעותו אחר הנרטיב המשפחתי האישי שלהם ויש שיזהו את מוטיב המרד המדובר בקריצת עין, השזורה עם מרכיבי הזהות והצביון החילוניים על סיפה של שנתה השבעים למדינת ישראל. שלא מן הנמנע גם יגלו כי "פוליטיקה" היא לא בהכרח מילה גסה...


 

עוד ב-תאטרון ארכיון:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.