חיפוש
לקניה!

המקום - ביקורת סרט

הבמאי האיטלקי פאולו ג'נובזה שהביא לנו את 'זרים מושלמים' המעולה עושה את זה שוב עם סרט מבריק ומיוחד שיעורר אצלכם לא מעט שאלות. יוקי לביא צפה וגם יש לנו עבורכם כרטיסים להקרנת הטרום בכורה!

מאת: יוקי לביאפורסם ב: 24/06/2018
X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

האיש המוזר מבית הקפה
 

גבר אחד יושב בבית קפה רגיל לחלוטין ורושם דברים בספר עב קרס שמונח לפניו. הוא לא פסיכולוג, לא פסיכיאטר, לא קואוצ'ר. הוא לא עונד כובע לראשו או גלימה מתבדרת לגופו, כך שגם איננו כומר, אך שלל הדמויות שעולות אליו לרגל רואות בו אורים ותומים. גם שמו איננו נגלה לפנינו, לא גילו, לא הסטטוס המשפחתי שלו, ולא תחומי עניינו.

 

ימים ולילות הוא יושב שם בגפו, וזרם המבקרים שלו מסקרן אותנו יותר ויותר מרגע לרגע. כולם מבקשים ממנו שיגשים עבורם את משאלת ליבם והוא איכשהו עושה את זה.

המקום סרט

לכרטיסים במחיר מיוחד להקרנת הטרום בכורה של הסרט 'המקום' >> 

 

מהבמאי של 'זרים מושלמים'

 

"המקום" הוא יצירת המותחן החדשה העולה לאקרנים, עפ"י תסריט של איזאבלה אגילאר ופאולו ג'נובזה, שגם ביים. ג'נובזה אחראי לשובר הקופות "זרים מושלמים", שגולל במיומנות דקדקנית את חשיבות הטלפון הסלולארי בחיינו, ואגב כך אלו סודות, שקרים ומניפולציות אנחנו אנוסים לקיים באינטראקציה היום-יומית באמצעותו.

 

גם בסרטו החדש מפליא ג'נובזה בעזרת גלריית שחקנים מחוננת לצלול אל נפשו המיוסרת של האדם, להתחקות אחר עולמו המסוכסך, אחר מאווייו הכמוסים ולא אחת גם להיחשף למזימות אפלוליות אותן יבצע כדי להיטיב עם נפשו. אם מתוך תאוות נקם ואם מתוך הגשמת משאלותיהם, שורת אורחי בית הקפה המתגודדת איש איש בתורו מול "הזר המסתורי" תיאלץ לבצע משימות שונות ומשונות כדי לזכות במזור המיוחל להן.

המקום סרט

לכרטיסים במחיר מיוחד להקרנת הטרום בכורה של הסרט 'המקום' >> 

 

זוהי יכולה להיות נזירה עגמומית המייחלת להרגיש שוב את נוכחות האל שאבדה לה, אישה מצודדת המשתוקקת להביא את נישואי המאהב שלה לקיצם, בחור עיוור שרוצה להחזיר לעצמו את מאור עיניו, וזה יכול להיות שוטר המשווע לשקם את יחסיו עם בנו, וגם הוא ייאלץ להרחיק לכת עפ"י דרישות הסמכות העליונה. 

 

מקום לדאגה

 

"מן המקום בו אנחנו צודקים / לא יצמחו לעולם פרחים באביב" כתב יהודה עמיחי. ואכן, בדרכו השטנית, רצופת המהמורות, הציניות והתחבולות, גורם לנו ג'נובזה בשיתוף יציר כפיו האמנותי מסטאנדריאה להבין שיעור אלמנטרי: האושר שלי מול אושרם של הבריות, כשמתרס קוטבי פעור בינינו, ועד לאן ארחיק לכת כדי לזכות בו?

 

בשורה התחתונה

 

סרט יחודי ומעורר מחשבה, בו כל הדמויות הן אלגוריות וטבע האדם נחשף במערומיו. לאוהבי "זרים מושלמים" וקולנוע איכותי בכלל. מומלץ בחום.

 

שחקנים: ולריו מסטאנדריאה  מארקו ג'אליני  אלבה רורוואכר  ויטוריה פוצי'ני  רוקו פפלאו  סילביו מוצ'ינו
במאי: תפאולו ג'נובזה
הפקה תסריט: פאולו ג'נובזה, כריסטופר קובסיק
ז'אנר: קומדיה  דרמה  זר
אורך: 108 דקות
שפה: איטלקית
מקום/שנה:  איטליה / 2018
בכורה: 31/5/2018

הפצה בישראל: סרטי נחשון

 

כרטיסים להקרנות טרום בכורה במחיר השקה מיוחד לגולשי ויטרינה בלבד:

 


 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.