חיפוש
לקניה!

היהודי הנודד

בכתיבה עכשווית, חושנית, מתוחכמת ומלאת הומור, מוצג היהודי המודרני, בהצגה החדשה "נודדים" בתאטרון גשר. יוקי לביא מספר וממליץ

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

ניו יורק ניו יורק

מאז ומעולם ניו יורק שימשה כר פורה לדימיונם של יוצרי תרבות. סופרים, מחזאים, תסריטאים בין שהתגוררו בה או שערגו אליה ואל הדימוי שייצגה עבורם. הדינמיקה הבלתי נדלית, השפע האורבני והמרקם האנושי התזזיתי פירנסו שלל כותבים שתיארו את המתרחש בעיבורה, באותו עולם ווירטואלי שנפרש לרגליהם בארץ האפשרויות הנצחיות. גם את אנה זיגלר – אחת מכוכבותיה העולות של המחזאות האמריקאית המודרנית - שבתה העיר התוססת, ואת הדרמה שלה מיקמה בטבורו של התפוח הגדול. 

 

שני זוגות שונים בתכלית

"הנודדים" פרי עטה, שעולה בימים אלו על בימותיו של תיאטרון "גשר", מפגיש אותנו עם שני זוגות שונים בתכליתם. אסתר ושמולי, חרדים המשתייכים לקהילת סאטמר הקפדנית והנוקשה, וג'וליה ואיב – כוכבת קולנוע וסופר מדופלם בהתאמה.

 

צמד הזוגות מצוי במטרופולין הסואן, ואגב כך חושפים לפנינו את קורותיהם: הזוג החרדי שלכאורה מנוגד להווייה העכשווית, ומעשיו כמו בודקים את גבולות הגזרה והסובלנות של תושבי העיר. האם ישכילו להיות לחלק מהותי מהמגוון שבה? ובה בעת זוג נערי הפוסטר הנוצצים מתחבטים ברומאן וירטואלי שמעמיד את תאי משפחתם המקוריים בסכנה. האם הוא יתגלה? האם תשוקתם תסחרר את חושיהם ותפורר את מעטפת בטחונם?

 

חותרים תחת הסדר הקיים

אמיר י.וולף הבמאי מעניק לנו הצצה לנבכי נשמת ארבעת גיבוריו. חמוש בטקסט החושני והמתוחכם של זיגלר הוא בונה עבורנו שאלות ומושגי יסוד, שבהיבטים רבים חותרים תחת הסדר הקיים, ומערערים על תפיסותיהם. הנרי דוד, טלי אוסדצ'י, נטע שפיגלמן, שלומי ברטונוב ולנה פרייפלד שיימצאו על הבמה הניו יורקית ינסו לפענח עבורנו את חיבוטיו של היהודי בן זמננו, שאינו מקובע בהכרח למיקומו, ועסוק בחיפושים קדחתניים אחר אושרו גם במחיר הרה גורל.

 

ניו יורק שלו ושלהם משביעה ומרווה את יצריהם, אך באותה הנשימה מעוררת בהם רעב וסקרנות, פותחת עבורם צוהר למחוזות נדודים. ואף ייתכן שביותר ממובן אחד הצפייה בהצגה תוליך גם את הצופים למסע הרפתקני בקרביהם.

 

"הנודדים" בתאטרון גשר

 

מתי: דצמבר - ינואר

איפה: תאטרון גשר

מחיר רגיל: 200 ש"ח

מחיר מיוחד לחברי ויטרינה: 85 ש"ח
 

ההטבה הינה ל 50 הרוכשים הראשונים בלבד!

 

עוד ב-תאטרון:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.