חיפוש

הקורונה משתוללת בברזיל

המגפה מכה בעוצמה בלתי נתפסת בברזיל והמדינה הפכה למוקד עולמי של התפרצות הנגיף. לפחות 34 אלף בני אדם מתו, וזה לפי מספרים מפוקפקים במיוחד שמספקת הממשלה שבניסיון למנוע ביקורת, תמנע את המשך פרסום הנתונים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

ממשלת ברזיל החליטה להפסיק לפרסם את כמות מקרי המוות מנגיף הקורונה במדינה, בעוד המגמות האחרונות מלמדות על זינוק משמעותי במספר המתים. המהלך החריג נועד להסתיר את הפגיעה העוצמתית האמיתית של המחלה ברחבי המדינה. ההחלטה הגיעה לאחר חודשים של ביקורת מצד מומחים שטענו כי הסטטיסטיקות של ברזיל "לוקות בחסר", ובמקרים מסוימים מניפולטיביות. הסיטואציה הנוכחית מקשה מאוד את היכולת להבין את עומק נזקי המגפה במדינה.

 

המספר העולמי של מקרי קורונה מאושרים הולך ומתקרב ל-6.9 מיליון בני אדם, לצד כמעט 400 אלף מקרי מוות. המספרים הרשמיים האחרונים מברזיל הראו כי יש יותר מ-35 אלף מקרי מוות הקשורים לנגיף. מדובר במספרים גבוהים יותר מבאיטליה, שמציבים את ברזיל במקום השלישי בעולם במספר המתים. ברחבי המדינה, כמעט 640 אלף בני אדם נדבקו – שניים רק לארצות הברית.

 

משרד הבריאות בברזיל מסר כי מעתה יפרסם רק מקרי מוות והידבקות חדשים שהתרחשו ביממה האחרונה, ולא יחשוף את המספר הכולל כמו שרוב מדינות העולם עושות. הנשיא בולסונרו טען כי הנתונים הכוללים לא משקפים את המצב האמיתי. בולסונרו הבהיר כי יקדם מהלכים נוספים כדי "להבטיח את אמינות נתונים".

 

במדינות אמריקה הלטינית התגלו יותר מ-640 אלף מקרים של הידבקות בנגיף הקורונה. המספר הזה, ככל הנראה, לא משקף את התמונה הנוכחית של היקף הקורונה בשל מיעוט הבדיקות.

 

בשבת האחרונה הוסר מהאתר הרשמי של משרד הבריאות בברזיל כל מידע שקשור להיקף הנדבקים והמתים לפי מחוזות וערים. במקום זאת, משרד הבריאות ציין שבברזיל ישנם 27 אלף מקרים חדשים -904 מתים ביממה האחרונה. כמו כן, לפי נתוני משרד הבריאות, יותר מעשרת אלפים ברזילאים החלימו.

 

הכתבה המקורית התפרסמה באתר N12

עוד ב-קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.