חיפוש

הקורונה פוגעת בנושאת מטוסים גרעינית אמריקאית

קפטן נושאת המטוסים האמריקאית ״תיאודור רוזוולט״ שעל סיפונה למעלה מ- 4,000 אנשי צוות, קורא לעזרה דחופה בהתפרצות נגיף הקורונה על ספינתו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

לפחות 100 חיילי הצי האמריקאי על נושאת המטוסים הגרעינית ״תיאודור רוזוולט״ נדבקו בקורונה. "אנחנו לא במלחמה. חיילים לא צריכים למות", כתב קפטן ברט קרוזייר במכתב דחוף לפנטגון. סרן קרוזייר המליץ להכניס לסגר מוחלט ומיידי כמעט את כל צוות נושאת המטוסים.

 

במכתב ששלח ביום שני (30.3) לפנטגון הזהיר קפטן קרוזייר שהתפשטות נגיף הקורונה על הספינה היא כעת "מתמשכת ומאיצה במהירות", וכי "יש צורך בפעולה מכרעת". מכיוון שלא ניתן לדבריו לשמור על תנאי סגר ומרחק אישי בתוך ספינת המלחמה שעליה למעלה מ 4,000 איש, הוא מבקש להוריד את רוב החיילים מהספינה ולהכניס אותם לסגר בגואם - המקום בו עוגנת כרגע הספינה.

 

"הורדת רוב הצוות מנושאת מטוסים גרעינית אמריקנית ובידודם במשך שבועיים עשויה להיראות כאמצעי קיצוני ויוצא דופן. אך זהו סיכון הכרחי." כתב  קפטן קרוזייר במכתבו. 

קפטן

קפטן קרוזייר - פנה במכתב דחוף לפטגון לקבלת עזרה 

 

בתחילה חיל הים לא נענה לבקשות הקפטן, אך היום (שלישי בבוקר) עם התפשטות החדשות, מסר מזכיר חיל הים, תומאס מודלי, ל- CNN:

 

"שמעתי על המכתב של סרן קרוזייר. אני יודע שפיקוד הארגון שלנו מודע למקרה כבר 24 שעות ואנחנו עובדים למעשה בשבעת הימים האחרונים בכדי להעביר את המלחים האלה מהספינה ולהוציא אותם למגורים בגואם. הבעיה היא שלגואם אין מספיק מיטות כרגע ואנחנו צריכים לשוחח עם הממשלה שם כדי לבדוק אם נוכל להשיג בידוד במספר בתי מלון, או להקים מתקני אוהלים" אמר מודלי.

נושאת המטוסים הגרעינית USS Theodore Roosevelt - למעלה מ 4,000 מלחים בדרמה ענקית המתרשת שם 

 

"אנחנו מסכימים עם קפטן הספינה ואנחנו עושים את הפעולות בצורה מאוד שיטתית, מכיוון שכאן לא מדובר בספינת שייט, אלא בספינת מלחמה שנושאת עליה חימוש כבד ורגיש ומטוסים, עלינו להיות מסוגלים להילחם בשריפות במידה ויפרצו על הספינה ואנחנו צריכים להפעיל את תחנת הכוח הגרעינית שלה... אנו עוסקים בזה מאוד, אנו מודאגים מאוד מכך ואנו נוקטים בכל הצעדים המתאימים", אמר מודלי.

 

האם לסין יש תרופה לקורונה?

האם וירוס הקורונה פותח בסין?

 

 

עוד ב-ימי קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.