חיפוש

הרצאות: קולנוע ופילוסופיה

גלריית המדרשה בתל אביב משיקה סדרת הרצאות בנושא קולנוע ופילוסופיה, ובודקת מה קורה כאשר שני העולמות הללו נפגשים זה בזה. עוד אחד מהדברים המגניבים שהעיר הגדולה מציעה לשוחרי אמנות והגיע הזמן לדעת עליהם

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
מזה כמה שנים שהמוסד הגבוה לאמנות "המדרשה" בתל אביב, מקיים מגוון הרצאות מעמיקות, ענייניות וחוקרות בתחומי האמנות והקולנוע, המדהים הוא שהן חינמיות לחלוטין ופתוחות לקהל הרחב. מה קורה כשקולנוע ופילוסופיה נפגשים? הוא שמה של הסדרה החדשה אותה מנחה ועורך דר' שי בידרמן - מרצה בכיר לקולנוע ופילוסופיה במכללה האקדמית בית ברל ובחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. כתב ופרסם מאמרים רבים על פילוסופיה של הקולנוע, תיאוריה קולנועית, במאים וסרטים שונים. את ההקשרים שבין קולנוע ופילוסופיה ניתן להגדיר באופן מסורתי במונחי אהבה-שנאה. הפילוסופיה כתחום עיון אינטלקטואלי הפונה בעיקרו לתבונה ולהיגיון, מנסח את עצמו באמצעות טיעונים לשוניים ועל ידי לוגיקה שיטתית, ומעמיד את הוודאות והאמת כנר לרגליו. מנגד, הקולנוע, בעיקר זה העלילתי, כמדיום אמנותי הפונה בעיקרו לרגש ולחוויה, מנסח את עצמו באמצעים ויזואליים וטונאליים ומעמיד את החופש האמנותי, את האילוזיה ואת הפנטזיה, כנר לרגליו. הקשר שבין הפילוסופיה והאמנות, בין מגדל השן לבין אולם הקולנוע, נראה, על פניו, כספוג חשדנות וניכור, ואולי אפילו כבלתי אפשרי מלכתחילה. הנחה זו, המהווה את נקודת הראשית של הסדרה, תישלל במהלכה. כותרת ההרצאה הראשונה בסדרה היא "האם יתכן קולנוע פילוסופי? תשובות קטנות לשאלות גדולות", ובה יוצגו היסודות המתודולוגיים למערכת ענפה של קשרים בין הקולנוע לפילוסופיה, מהי משמעות התופעה של "קולנוע פילוסופי" ונבחן את האופן שבו שינה הקולנוע את הפילוסופיה.

מה קורה כשקולנוע ופילוסופיה נפגשים?  - סדרת הרצאות

מתי ואיפה: בכל יום שני בשעה 20:00 בגלריית המדרשה- הירקון 19 ת"א. הסדרות הבאות: 22/2/16 – מה מסתתר מאחורי המצלמה? על ידיעה והיעדרה בקולנוע 28/3/16 – הטוב הרע – ומה שביניהם: אתיקה ומוסר בקולנוע 2/5/16 – החיים, היקום וכל השאר: שאלת משמעות החיים כשאלה קולנועית מידע נוסף ועדכונים אפשר לקבל בעמוד הפייסבוק של גלריית המדרשה.
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.