חיפוש

השתלת שיניים ללא השתלת עצם

השתלת שיניים חדשנית בשם פירמידיון מתמודדת עם האתגר של השתלה דנטלית עבור מי שסובלים מחוסר בשן אחת או יותר, אך סובלים גם ממחסור בעצם לסת. האם אתם חלק מהם?

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

פה נטול שיניים היה בעבר נחלת אוכלוסיות מבוגרות בלבד. בעשורים האחרונים, גם בני גילאים צעירים סובלים ממחסור בשיניים עקב סיבות שונות. ואולם הפגיעה באיכות החיים זהה לבני כל שכבות הגיל. מבוגרים וצעירים כאחד פוחדים לאכול סוגי מזון קשים, נמנעים מצחוק משוחרר, מחייכים עם כף יד שמסתירה את הפה וסובלים ממראה פנים מבוגר מכפי גילם.


עבור לא מעט מבין המטופלים, מדובר גם בסיוט מקצועי. מורים, אנשי מכירות, מרצים, עורכי דין שופטים ועוד, סובלים מקושי בדיבור, חוששים לדבר בהתלהבות ובחופשיות למול לקוחות או מול קהל ומתביישים במראה הפנים שלהם, שמתאפיין בלחיים שקועות ובקמטים סביב השפתיים.

 

הפתרון המידי והברור למצבים אלו הוא השתלת שיניים, שמעניקה למטופלים מערכות שיניים חדשות, אסתטיות, קבועות ויציבות. אבל ברוב המקרים, השתלת שיניים אינה פתרון פשוט. לאחר שנים של חוסר בשיניים, מוצאים עצמם המטופלים במצב של מחסור בעצם לסת. רופאי השיניים מגדירים זאת בשמות כמו 'נסיגת עצם', 'בריחת עצם', או 'לסת אטרופית'. 

 טיפול מהפכני – בשורת איכות חיים לרבבות מטופלים  (צילם: איציק בירן)

 

מטופלים שנמצאים במצב כזה, יכולים ליהנות מהשתלת שיניים רק לאחר שיעברו טיפולים מורכבים, מרתיעים, ממושכים וגם יקרים ובהם השתלת עצם, בניית עצם, הרמת סינוס פתוחה, הרמת סינוס סגורה ועוד. הסיבה לכך פשוטה: עקב 'ספיגת' עצם הלסת, או עקב מחסור בעצם לסת, לא ניתן לבצע השתלת שיניים באמצעות שתלים סטנדרטיים, באורך 9 מ"מ ויותר. שתלים דנטליים רגילים שיוחדרו ללסת עליונה יחדרו אל חלל הסינוס ושתלים רגילים שיוחדרו ללסת תחתונה, יפגעו בעצב הפנים. 

 

הבעיה מסתבכת עוד יותר, עקב מה שמכונה דנטופוביה, כלומר חרדה דנטלית. חרדה זו, שנפוצה בקרב למעלה ממחצית אוכלוסיית העולם, גורמת לרבבות בישראל ולמיליונים ברחבי העולם, לסרב להליכי טיפול ממושכים, פולשניים  ומרתיעים שמוצעים להם. 

 

מסכת הסבל עשויה להגיע לסיומה בסיוע שתל אחד קטנטן, בגודל שלושה גרגרי אורז, שיודע להתרחב בחלקו התחתון לכדי צורת פירמידה – הצורה היציבה ביקום - ולהעניק למטופלים מערכות שיניים חדשות ויציבות. לא בכדי זכה השתל מעורר הדמיון לשם 'שתל הפירמידיון' ולא בכדי נקראת ההשתלה "השתלת פירמידיון". 

 

ד"ר יורם רוזן, מחלוצי השתלות השיניים בישראל אומר: "ספיגת עצם חייבה בעבר פרוצדורות ממושכות ומרתיעות שהמטופלים חששו מהן. במקרים רבים תיארתי למטופלים מה נדרש לבצע. הם נהגו להאזין בנימוס ונעלמו מהמרפאה. לעיתים לתמיד ולעיתים למספר שנים, עד שכבר לא יכלו לסבול עוד את התותבות הלא יציבות."

 

"שתלי הפירמידיון הקצרים (באורך 5,6,7 ו 8 מ"מ), שנפתחים בעצם לכדי צורת פירמידה, פתחו גם בפניי אופקים חדשים. בזכותם אני יכול להציע למטופלים פרוצדורות שלא יכולתי להציע בעבר ובעיקר השתלת שיניים מהירה יחסית, ללא השתלת עצם ולא הרמת סינוס. קשה לתאר, עד כמה הבשורה הזו חשובה, משמחת ומהפכנית. הרעיון של פתיחת שתל לצורת פירמידה הוא גאוני."
 

עוד ב-טיפים ועצות:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.