חיפוש

השתלת שיניים – עובדות שחייבים להכיר 

חלק מסודות ההשתלה נחשפים בימים אלו בנייר עמדה של האיגוד האירופי להשתלות שיניים שקובע: שתלים קצרים הם חלק מהפתרון שחייבים להציע למטופלים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

השתלת שיניים הפכה רכיב מפתח בטיפולים דנטליים של העת הזו, אך נדמה שלמטופלים חסר מידע חיוני לאיכות חייהם? האם לדוגמה ידעתם שניתן לבצע השתלת שיניים ללא השתלת עצם וללא הרמת סינוס? כעת חלק מסודות ההשתלה נחשפים בנייר עמדה של האיגוד האירופי להשתלות שיניים שקובע: שתלים קצרים הם חלק מהפתרון שחייבים להציע למטופלים. השתלת השיניים פירמידיון, שמבוססת על שתלים קצרים ומתרחבים, מציעה איכות חיים לרבבות, ברוח נייר העמדה האירופי

 

שינוי תפיסה דרמטי

השתלת שיניים, שהפכה לחלק בלתי נפרד מהליכי השיקום ואסתטיקת הפה, זוכה בימים אלו למתיחת פנים ולשינוי תפיסתי דרמטי. טכניקות של השתלת שיניים ושיקום אזור החיוך משתכללות, הופכות יותר ויותר ידידותיות ומאפשרות השתלת מערכות שיניים חדשות, ללא הרמת סינוס, ללא השתלת עצם וללא טיפולים כירורגיים מורכבים. 

 

יכולות אלו הן בבחינת בשורה נהדרת לרבבות מטופלים הסובלים ממחסור בעצם לסת ואשר נאלצו עד כה, לבחור בין שתי חלופות לא נחמדות: השתלת שיניים ממושכת, כואבת, פולשנית ומרתיעה, שכוללת טיפולים מורכבים, או לחילופין, ויתור על איכות חייהם והתפשרות על שיניים תותבות, לא קבועות ולא יציבות. 

 

האיגוד האירופאי להשתלת שיניים קבע

תמצית הבשורה למטופלים אלו מרוכזת בנייר עמדה מקצועי של האיגוד האירופי להשתלות שיניים. נייר העמדה מהווה בשורה נפלאה לרבבות מטופלים הסובלים ממחסור בעצם לסת. האיגוד האירופי (BDIZ EDI) קובע בין היתר, כי ״שתלים קצרים הם חלופה טיפולית ראויה", שמאפשרת השתלת שיניים פשוטה יחסית, שאינה כוללת השתלת עצם ואינה כוללת הרמת סינוס. 

 

לנוכח המלצה זו, מודגשת חשיבות השתלת שיניים פירמידיון, שמציעה השתלת שיניים זעיר פולשנית, באמצעות שתל קצר ומתרחב. חשיבות השתלת הפירמידיון עולה עשרות מונים, כשבוחנים את היקף המטופלים בעולם, שסובלים מחרדה דנטלית (דנטופוביה). מיליוני מטופלים אלו דוחים את הקץ ואת טיפולי השיניים החיוניים לאיכות חייהם ומתפשרים על תותבות נשלפות ולא יציבות. 

סודות שחייבים להכיר – שתל קטנטן, תקוות גדולות (צילם: שלמה שוהם)

סודות שחייבים להכיר – שתל קטנטן, תקוות גדולות (צילם: שלמה שוהם)

 

רגע האמת

רגע האמת מגיע, כאשר רופא השיניים מודיע למטופל, ש'גובה העצם' בלסת שלו – לסת עליונה או לסת תחתונה - אינו מאפשר השתלת שיניים באמצעות שתלים סטנדרטיים, באורך 9 מ"מ ומעלה. בצומת דרכים זה – שמטופלים רבים ניצבים בו יום יום, שעה שעה - הם נדרשים לבחור בין שתי חלופות: הראשונה: הרמת רצפת הסינוס והשתלת עצם (אוגמנטציה), בתהליך ממושך ומרתיע. השנייה: התקנת שתלים קצרים באורך 5-8 מ"מ, בטיפול זעיר פולשני, שמייתר את הטיפולים המורכבים. 

 

כשמצרפים לצומת ההחלטות את החרדה הדנטלית, ניתן להבין מדוע רוב המטופלים מסרבים לטיפול מורכב ומתמשך ומדוע החלופה שמציגה השתלת פירמידיון חשובה כל כך. 

 

לאפשרות לעבור השתלת שיניים ללא השתלת עצם, יש גם ערך רפואי מובהק. מחקרי מעקב מגלים, שמטופלים חוו שיעור סיבוכים גדול פי שלושה לאחר השתלת עצם, לעומת מטופלים שזכו להשתלת שיניים חדשות באמצעות השתלת שתלים קצרים, ללא השתלת עצם (אוגמנטציה). 

 

הבחירה היא שתלים קצרים

מחקר מעקב באירופה מגלה עוד, כי ב-13% מן המקרים, תוספות העצם נכשלו לחלוטין והובילו את המטפלים לבחור בסופו של דבר בשתלים קצרים כאמצעי טיפול חלופי. הנתונים המרוכזים כאן מגלמים מהפכה של ממש ברפואת השיניים ומעניקים תקווה לרבבות מטופלים, כמו גם לרופאים עצמם. 

 

גוסטבו סקלדניק, טכנאי ברמת אמן אומר: ״השתלת שיניים פירמידיון הוא השתלת שיניים מתוחכמת, שבמוקד שלה ניצב שתל קצר וגאוני. סוג של קסם. שתל הפירמידיון הוא שתל יציב, עם הצלחות רבות. ביצעתי במהלך כשבע שנים השתלות מתועדות רבות באמצעות השתל הזה. יש לי לומר עליו דברים טובים בלבד."

 

השתלת שיניים פירמידיון מעניקה מענה למטופלים עם מחסור בעצם לסת, בזכות טכנולוגיה יחידה מסוגה בעולם. במוקד ההשתלה ניצבים שתלים אולטרה קצרים (5,6,7 ו-8 מ"מ), שמתרחבים בעצם הלסת לכדי צורת פירמידה.

 

ההתרחבות מעניקה לשתלי פירמידיון קצרים, יציבות דומה לזו של שתלים סטנדרטיים כפולים בארכם, מייתרת את הטיפולים המורכבים ומהווה בשורה חברתית של איכות חיים עבור רבבות מטופלים בישראל ובמדינות רבות נוספות.

עוד ב-טיפים ועצות:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.