חיפוש

חולה ישראלי שהחלים מקורונה נמצא שוב חיובי לנגיף

ישראלי בן 86 שהחלים מהנגיף לפני כשבוע, אושפז היום שוב לאחר שנמצא חיובי לנגיף

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אזרח ישראלי ותיק בן 86 שחלה בקורונה והחלים - אובחן שוב כחולה, ואושפז במצב קשה, כשהוא מורדם ומונשם - כך נמסר הבוקר מבית החולים פדה-פוריה הסמוך לטבריה. הקשיש אושפז אמש במחלקה הייעודית לחולי קורונה בבית החולים, לאחר שכבר שוחרר ממנה לפני 6 ימים - לאחר ששתי בדיקות לקורונה שבוצעו הגיעו שליליות וחלה הטבה במצבו.

 

"בעולם היו מקרים דומים", נמסר מהצוות הרפואי במחלקת הקורונה של בית החולים. "כרגע, לאור העובדה שזו מחלה נלמדת, אין לנו הסבר. אנחנו יודעים לומר שלא הייתה תקלה בבדיקות, לאור העובדה שבוצעו שתי בדיקות בהפרש של 24 שעות כנדרש ועל פי כל ההנחיות". 

 

שאלת האפשרות לחלות שוב במחלה לאחר שנרשמה החלמה ממנה, היא שאלה שמעסיקה רבות את החוקרים והצוותים ואת האנשים שמנהלים את המשבר בכל העולם. במידה ויתברר שמי שחלה בקורונה אינו מחוסן מפני הדבקות נוספת או התפרצות מחודשץ של המחלה, זה עלול לשנות לגמרי את כללי המשחק ולשים אותנו בסיטואציה מאוד בעייתית אל מול מחלה שאין לה חיסון טבעי ויכולה לחזור ולהתפרץ בגלים חוזרים.

 

בשל טבעו הלא ברור של הנגיף (וכמו כן בשל אי הבהירות בנוגע למקורו של הנגיף), החוקרי, הרופאים והמדינאים לא מצליחים לספק תשובות ברורות לשאלות חשובות כמו: האם ניתן להידבק' שוב בקורונה אחרי החלמה? מה הוא מספר הנשאים האמיתי בכל מדינה? האם הנגיף יכול לעבור בין בני אדם לחיות וההיפך? מה בדיוק ההשפעה של הנגיף על מערכות הגוף השונות? ועוד...    

 

המקרה הזה הוא המקרה הראשון הידוע המדווח בישראל על התפרצות מחודשת של המחלה לאחר החלמה, בעולם ידוע על 91 חולים בדרום קוריאה שחלו מחדש במחלה וקיימים עוד מקרים מתועדים בעולם.

עוד ב-ימי קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.