חיפוש

טיול אחרי צבא חוזרת והפעם ליפן

פבלו רוזנברג וגל תורן חוזרים בטיול אחרי צבא לעונה חדשה ומטורפת והפעם לארץ השמש העולה - יפן החל מיום רביעי , 8.1.20, בשעה 21:00 בכאן 11

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מפגש עם גבר שנשוי להולוגרמה, קרבות רובוטים במרתף חשוך, סדנה ללימודי בכי – אלה רק כמה מהמפגשים שפבלו רוזנברג וגל תורן עומדים לחוות ביפן בעונה החדשה של "טיול אחרי צבא" הסדרה, זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה לסדרה העובדתית הטובה ביותר, חוזרת לעונה רביעית בכאן 11

 

אחרי שכבשו את לבבות הצופים וזכו בפרס האקדמיה לסדרה העובדתית הטובה ביותר, יוצאים פבלו רוזנברג וגל תורן לטיול שלישי אחרי צבא. 

 

הפעם פבלו וגל נוחתים בארץ השמש העולה, אך בפועל חשים שנחתו בכוכב אחר. זו לא רק הפעם הראשונה שהם חווים טיול "חורפי", בטמפרטורות שמתחת לאפס, אלא שהתרבות, המסורת והקודים החברתיים היפנים שונים בתכלית מהנהוגים במערב בכלל ובישראל בפרט. כך הופכת תחושת חוסר האונים של השניים לחשש גדול.

טיול אחרי צבא יפן

מהר מאוד הם מבינים שאין שם שום דבר מוכר: יחסים בין-אישיים, קרבה, אהבה, נימוס, טקט, רעש, מרחב, בושה, כבוד, אסתטיקה, הומור – כל התחומים הללו שונים שם לחלוטין מהמוכר לשה, שלא לדבר על השונות הפיזית, הכתב הזר, הצלילים, השפה, וגם ... המקומיים, המהווים חוויה משונה בפני עצמה.

 

ולמרות הכול, באופן בלתי מוסבר, הטירוף והקיצוניות של יפן המודרנית משתלבים בהרמוניה מוחלטת עם האיפוק והסדר המופתי שלה זה מאות בשנים.

 

הם חווים את הצדדים המסורתיים של יפן הקיסרית – בלימוד רזי הסמוראים ובלימוד ירי בחץ וקשת עתיקים. החורף מביא עימו גם לא מעט פסטיבלים של דת השינטו, והשניים חווים על בשרם את טקס ההיטהרות במי קרח ואת טקס פנסי השלג בכפר קטנטן ונידח.

 

פבלו וגל, כבר טיילים "מנוסים" וסקרנים, אינם מוותרים על האוצרות הטבעיים היפהפיים שיש ליפן להציע להם: הר פוג'י המלכותי ו"יער המתאבדים" הקודר שלמרגלותיו; מרחצאות טבעיים ופונדקי דרכים מסורתיים ורובע "גיון" בקיוטו ובו גם הגיישות בנות המקום.

 

טיול אחרי צבא: יפן

 

איפה ומתי: כאן 11 בכל יום רביעי, מ-8.1.2020, בשעה 21:00.

הפרקים יועלו במלואם לצפייה גם בערוץ של כאן ביוטיוב.

משך כל פרק: כ-50 דקות

מספר הפרקים בעונה: 7

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.