חיפוש

טיפים לרכיבת חורף

מורה האופניים המהולל להב זוהר, מעניק לכן בזאת שלושה טיפים חשובים מאין כמותם לרכיבה נכונה בימי החורף הגשומים. לגזור ולשתף.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

טיפ(ה) ראשונה: זה חורף, זה!

חשבתי בהתחלה להגיד שזה לא באמת חורף מה שקורה פה, בקושי סתיו... אלא שאז הגיע פתאום החורף במלוא הדרו, ולכן כדאי לכן קודם כל להתארגן על פק"ל חורף קטן: כנף בוץ מתפרקת, או לא, לגלגל האחורי. בכל חנות אופניים ניתן לרכוש, זה לא יקר, קל לתפעול ומונע מהבגדים שלך ומהרוכב שאחריך, להתלכלך מהשפריצים של הגלגל האחורי כשהכביש רטוב.

 

הוסיפו לזה מעיל גשם קל ומתקפל, שמתייבש במהירות על מסעד הכיסא במשרד, זוג גרביים להחלפה, למקרה שאשכרה נתפסתם בגשם, כפפות נעימות ופשוטות ויריעת ניילון קטנה, או אפילו עדיף כובע מקלחת רגיל ופשוט, לכיסוי המושב שלא יירטב.  

 

טיפ(ה) שנייה: עלו למדרכה בזהירות וברגישות

תפס אתכם גשם קל, וטרם רכשתם את הכנף האחורית מהטיפה הקודמת (וגם אם כן), עלו לרכוב על המדרכה לאט, בזהירות ומתוך התחשבות מוחלטת בהולכי הרגל והמטריות שלהם.

 

מדוע ולמה? משום, שעד המבול המדרכה פחות רטובה מהכביש ומשביל האופניים (החשמליים והקורקינטים).  המדרכה הממוצעת מחוספסת יותר, מנוקזת טוב יותר, מסוככת יותר ע"י עצים. קל יותר לרכוב בה כשרטוב. עד שיתחזק הגשם, כבר תגיעו ליעדכן.

 

טיפ(ה) שלישית: לרבע את העיגול

 

רטוב,  ואתן צריכות לעלות, או לרדת מהמדרכה מהטיפה הקודמת, דרך הסף המונמך שלה. כוונו את עצמכם לעשות זאת ב 90 מעלות ככל האפשר, כך תמנעו מהחלקת הגלגלים על הסף הרטוב. אם זה בעליה שמאלה, "תגנבו" את הכידון קצת ימינה לפני המדרגונת, ולהיפך בעלייה לימין. עבר הגלגל הקדמי? עברתם אתם. תרגלו זאת על "יבש".

 

לפרטים נוספים ולתיאום שיעורי רכיבה בטוחה ניתן לצור קשר עם להב בטלפון: 
054-4994805, או במייל: lahavaz@gmail.com

להב זוהר

עוד ב-ארכיון הורים וילדים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.