חיפוש

יום האשה: תערוכה

לרגל יום האשה הבינלאומי שחל ביום ראשון נפתחת תערוכה ייחודית של יצירה נשית

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

לכבוד יום האישה הבינלאומי תפתח התערוכה "אישה לאחותה 2: Arts & Crafts", שתציג אמניות מעולם האמנות והקראפט (מלאכת מחשבת)  ותיתן במה ליצירה רב גונית ורב תרבותית של אמניות בישראל 2020.

 

דרך מיוחדת לציין את יום האשה, בביקור בתערוכה שנותנת במה לנשים יוצרות ועושה כבוד לא רק לאומנות ה"גבוה" אלא גם למלאכת היד, שהיתה שנים מזוהה עם חלק מתפקידי האשה המסורתיים ופחות זכתה להכרה כאומנות חשובה, למרות שזו מצביעה על התרבות והחברה יותר מכל ולאורך ההיסטוריה אומניות מוכשרות שלא זכו לבטא את כשרונן במקום אחר הפגינו בה כישורים יוצאי דופן. 

רחלי שרפשטיין וקרן פישלר. צילום: מיכל גוטמן

 

התערוכה תציג עבודות של אמניות בנות זמננו מאוסף בנק דיסקונט ואמניות אורחות, העושות באמנותן שימוש בטכניקות ובחומרים המזוהים עם קראפט. כך נוצר מפגש לא היררכי בין אמנות ומלאכת יד, ברוח תנועת ארטס אנד קראפטס, שצמחה באירופה ובארה"ב בסוף המאה ה-19. התערוכה שואפת להדגיש את האסתטיקה והאורנמנטיקה של עולמות הקראפט והאמנות, על המשותף והמבדיל ביניהן.

 

בשנים האחרונות עולם האמנות מקדיש יותר תשומת לב לאמניות-נשים מאשר בכל תקופה בעבר. במקביל, ניתן לראות נוכחות עולה של עבודות אמנות השואבות השראה או משלבות בתוכן עבודת יד מסורתית; יצירות מז'אנרים וממקורות שונים, הנשענות על מסורת נשית עמלנית; התמחויות ועבודות בחומר, שנחשבו לשוליות בעבר, בין היתר בשל שיוכן לשדה הפעולה והתוכן של נשים. התערוכה מצביעה על המגמה הבוחנת מחדש את מקומן של נשים בעולם האמנות ואת מעמדה של מלאכת מחשבת בין כלי היצירה האמנותית. 

 

בתערוכה יוצגו עבודות של אמניות ישראליות מובילות, המשלבות באמנותן עבודת יד מסורתית, ולצדן עבודות של יוצרות מובילות אף הן, מתחומי אמנות דקורטיבית, יצירה מסורתית וקראפט. את התערוכה אוצרות שולמית נוס, הממונה על אוסף דיסקונט, וחגית פלג רותם, עיתונאית ואוצרת עצמאית.

אלה אמיתי סדובסקי

 

בין האומניות המשתתפות:

סיגלית לנדאו , אורנה דגני, אורנה שסטוביץ, אלה אמיתי סדובסקי, בותיינא אבו מלחם, ביאנקה אשל גרשוני, כרמל אילן, מאיה גולד, קרן שפילשר, נולי עומר, ורדי בוברוב, הברביזון החדש: אנה לוקשבסקי, אולגה קונדינה, נטליה זורבובה, זויה צ'רקסקי ועוד רבות וטובות
קהילות נשים יוצרות: הסדנא לאמנויות יהודי אתיופיה; קוצ'ינטה; רקמת המדבר.

אנה לוקשבסקי


מתי: הפתיחה: יום ו' 6.3 10:00-13:00, נעילה 30.4
שיח גלריה וסיור בתערוכה עם האוצרות ואמניות משתתפות: יום ו' 20.3, יום ו' 17.4, בשעות 11:00-12:30

איפה: גלריית דיסקונט, הסניף הראשי של בנק דיסקונט, רחוב יהודה הלוי 27, תל אביב

 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.