חיפוש

למשפחתי באהבה

לרגל יום המשפחה, כמה נתונים על המשפחות בישראל, בעקבותיהם, אספנו עבורכם מוצרים המציגים משפחות שונות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

יום המשפחה הוא הזדמנות להציף סוגים שונים של משפחות ולזכור שלא חשוב מאיזה משפחה אנחנו מגיעים כל עוד אנחנו אהובים. במיוחד כשכולם מסביב מדברים על משפחה במובנה הקלאסי, כדאי להציף סוגים שונים של משפחות. ראוי לציון בהקשר זה, הקמפיין של עיריית גבעתיים ליום המשפחה, המציג בשילוט מגוון רחב של סוגי משפחות שונים, כולן משפחות שחיות בעיר. אנחנו אהבנו.

 

היום, הרוב הגדול של המשפחות הן לאו דווקא זוג הורים שני ילדים וכלב. יש משפחות רבות להורים גרושים, פרק ב' ואפילו ג', עם הילדים שלי –שלו-שלנו. יש ילדים שגדלים עם סבתא בבית וילדים למשפחות חד הוריות ויש גם זוגות שבוחרים להקים משפחה ללא ילדים ועוד.
לכל המשפחות היקרות הללו, ולכל מי שרוצה להעביר את המספר שכל המשפחות טובות ובלבד שאנו אהובים בהם, אספנו את שלל המתנות ליום שכולו משפחה ואהבה.

 

משפחה ישראלית – תמונת מצב

מתוך סקר שערך מכון אדלר לרגל יום המשפחה 2020 עולה כי כ40% מהמשתתפים בסקר ענו יגיבו בהסכמה רבה לשילוב ילדים ממשפחות חדשות (משפחה עם שתי אימהות, או שני אבות או משפחה עם אם יחידנית או משפחה חד-הורית)
יחד עם זאת, חושבים פחות טוב על עצמנו – 54.4% מהמשתתפים סבורים כי החברה הישראלית פתוחה במידה מעטה לשילוב ילדים ממשפחות חדשות.

 

מרוצים אך צריכים עזרה: רוב ההורים (46.1%) הכי מרוצים מיחסיהם עם ילדיהם, יחד עם זאת כרבע מההורים (24.2%) ענו כי הדבר שהכי יכול לשפר את איכות חייהם הוא עזרה בגידול הילדים. רק 30% מרוצים ביותר מהיחסים הזוגיים שלהם. אחרי העזרה עם הילדים, חלק גדול מהנשאלים ענו כי הדבר שיכול לשפר את איכות חייהם הוא שינוי מקום העבודה (15%), ורק 1.6% ענו החלפת בן זוג.

 


הורים גרושים: מחקרים טוענים כי מערכת היחסים בין בני זוג גרושים היא המשפיעה ביותר על תפקוד ילדיהם.

 

 
45.8% מהנשאלים בסקר מכירים אנשים שבוגדים בבני הזוג שלהם. יחד עם זאת, רוב בני זוג ישראלים (56.1%) מקיימים יחסי מין לפחות פעם אחת בשבוע. כרבע מהזוגות בישראל (26.3%) יוצאים לבלות ביחד פחות מפעם בשבוע. וחמישית מהישראלים רבים לפחות פעם אחת בשבוע.

 

 הבשורות הטובות - עדיין מרוצים מהזוגיות: 86.5% מהנשאלים ענו כי הם מרוצים מאוד מהזוגיות שלהם.

 

לפניכם מגוון מתנות נפלאות ליום המשפחה שיעזרו לכם להרגיש אהובים גם אם המשפחה שלכם לא עונה על הנורמה המקובלת:


 
מתנה לחיזוק הזוגיות

אם להסתמך על נתוני הסקר, אפשר בהחלט להבין את יהלי ברסון לרום שיצרה את משחק הקלפים I DO לחיזוק הזוגיות שלה ובהמשך הפכה אותו למשחק שממש כדאי להביא מתנה לבן או בת הזוג ליום המשפחה, ליום נישואים או חגיגה רומנטית או סתם כך.

משחק לזוגיות. צילום: יח"צ

 

המשחק מיועד לזוגות לריענון השגרה הזוגית השוחקת. זו בעצם קופסת דייטיים ומחוות זוגיות שמלווה את הזוג לאורך זמן. ברסון לרום בת 35, נשואה+2, הרגישה שהזוגיות נשחקת עם החיים ויצרה ערכה בה 22 כרטיסיות בתוך מעטפות מעוצבות, הכוללות בתוכם חוויות ומחוות זוגיות. בן זוג אחר שולף מעטפה מהערכה ומבלי להראות לבת זוגו מה יצא, הוא לוקח על עצמו לתכנן, לתאם ולהוציא לפועל את המשימה שקיבל, תוך כשבועיים,  ולהודיע לבת זוגתו מתי להיות מוכנה, ולהפתיעה. אחרי שהמשימה בוצעה מגיע תור בת הזוג לשלוף קלף ולפעול בהתאם.

I DO ניתן להשיג באתר>>     

 


משפחות רב תרבותיות


ספר הילדים: "הסיפור שלי", מיועד בעיקר לגננות עבור ילדי הגן, והוא מכיל 8 סיפורים אמתים אודות ילדים בגילאי 4-7. הספר מבוסס על התוכנית החינוכית  THIS IS ME אשר פותחה ונכתבה במחלקה החינוכית של מוזיאון אנה פרנק בהולנד. הספר "הסיפור שלי" מאפשר היכרות עם חיי היומיום של ילדים בעלי זהויות ותרבויות שונות. 
זהו ספר ענק, עם איורים סגנוניים, הבנוי כך שמצד אחד המספר (הגננת) קוראים את הסיפור והספר עומד כמו פירמידה כך שבאותו זמן הילדים מסביב מתבוננים באיור.

 

הספר נועד כדי לעורר מודעות למציאות הפלורליסטית שבה אנו חיים ולזהות סטריאוטיפים ודעות קדומות בהם אנו אוחזים. המטרה שלנו היא לפתח סביבה חינוכית שיש בה מקום וכבוד לכל השונויות, לכל הזהויות. סביבה שתאפשר לילדים הצעירים להימנע מאותם סטריאוטיפים חברתיים. 
מכיל סיפורים של סופרים שונים כגון סמדר שיר, יהודה אטלס ועוד. בעריכתה ובאיסופה של נילי ונציה, מומחית לחינוך רב תרבותי.

הסיפור שלי. צילום: יח"צ

 

הסיפור שלי
עריכה: נילי ונציה, למידע והזמנות: 054-4869612

 

כשההורים מתגרשים


"אמא ואבא רוצים לספר לכם משהו"  ספר חביב המלווה באיורים נהדרים של רונה מור, מנסה למזער את הפגיעה בילדים כשההורים מתגרשים.
הכותב עו"ד בתחום דיני המשפחה מתאר בספר עלילתי זה, המיועד הן להורים והן לילדים, באופן שמנגיש  את הידע שצבר לטובת משפחות המצויות בתהליך של פרידה. 

לקראת גרושים, להורים ולילדים. צילום: יח"צ

 

בדרך כנה, רגישה ומתובלת בהומור עוקב הסיפור אחר זוג הורים, המחפשים את הדרך הנכונה ללוות את ילדיהם לקראת הגירושין ובמהלך השנה הראשונה לפרידה .המשפחה בסיפור מצליחה אט אט להתגבר על הקשיים בעזרת שיתוף פעולה, רגישות, סבלנות והרבה אהבה.

אמא ואבא רוצים לספר לכם משהו
מאת עו"ד בני דון-יחייא חדש בהוצאת אגם

 

 


אהבה עדיפה

במסגרת סדרת ספרים  "החיים המאושרים שלי" המיועדת לראשית קריאה שזוכה לשבחי הביקורות, הסדרה כולה עוסקת בדוני שאמה נפטרה והיא גדלה עם הורה יחיד ועם סבא וסבתא שממלאי עבורה חלק מתפקיד ההורה. יוצא החודש ספר "אהבה עדיפה על אין-אהבה", הוא הספר השביעי והאחרון בסדרה, ועוסק ברגעים בחיים שבהם דברים לא קורים כפי שמתכננים ועל אהבה שתמיד מנצחת. לגילאי 6-8. 

 

 

מתוך סדרה על ילדה יתומה. צילום: יח"צ

אהבה עדיפה על אין אהבה
מאת רוסה לגרקרנץ, אירוים: אוה אריקסון. הוצאת ידיעות ספרים. 

 

הסבתא של המשפחה

מתוך הסקר שפורסם, עולה כי אחוז נמוך יחסית של הסבים והסבתות חושבים שהם מעורבים במידה רבה בחיי נכדיהם (18.5%), רוב ההורים (41.6%) חושבים שהסבים והסבתות מעורבים במידה מועטה בחיי נכדיהם.

 

זו אולי סיבה טובה, להביא את הספר הבא, שיוצא למדפים ממש היום לרגל יום המשפחה, ומספר על סבתא לאה, שהיא הסבתא של כולנו, זו שתמיד מרעיפה אהבה, ואוהבת את כולם, שבאה עם סירים וחיבוקים. כי אין בעולם כמו אהבה של סבתא. כתוב בחרוזים ומעוטר באיורים גדולים. מתאים לילדים החל מגיל 3.

סבתא זה טוב. צילום: יח"צ

 

הסבתא הטובה בעולם
מאת: צח גזית ועדי טימור. איורים: מתן רוב. הוצאת צמרת.

 

סבתא היא קצת קוסמת

את הביטחון העצמי הנמוך של צילה רק סבתא מסוגלת להרים, כי לסבתא יש פטנטים מיוחדים. כמו משקפיים שמסתכלות על העולם בוורוד.
עוד ספר שמדגיש את מערכת היחסים המיוחדת שנרקמת בין סבתא לנכדה. וגם על תפקיד הדמיון והחלום בחיים שלנו. הספר מעוטר בתצלומי בובות מעשה ידי ביתה של הסופרת.
מיועד לילדים ומבוגרים מגיל חמש.

משקפי הקסם. צילום: יח"צ

 

משקפי הקסם של צילה
כתיבה, גרפיקה ואיורים: נורית בר-יוסף. הוצאת מנדלי מוכר ספרים ברשת.

עוד ב-ארכיון הורים וילדים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.