חיפוש

כיצד הקורנה תשפיע על עיצוב הערים שלנו?

מתכנני הערים כבר מתאימים את הערים שלנו לסגנון החיים החדש של הפוסט קורנה. אך כיצד יראו השינויים? צפו בתמונות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

יותר מרחב להולכי הרגל ורוכבי האופניים

עבור תומכי הערים המתוכננות להליכה ונטולות כלי רכב, השבועות האחרונים הציעו הזדמנות חסרת תקדים לבחון את הרעיונות שלהם. עם פרוץ מגפת הקורונה והסגרים שהגיעו בעקבותיה, נוצרה הפחתה עצומה של השימוש בכבישים ובמערכות תחבורה ציבורית, ורשויות ערים רבות, מליברפול ועד ללימה - מנצלות את המצב לטובת שבילי אופניים והרחבת המדרכות כדי לעזור לתושבים לשמור על שני מטרים של ריחוק חברתי, כפי שהומלץ על ידי רשויות הבריאות העולמיות. וכמו המדוזות שחוזרות לתעלות ונציה או הפלמינגו שנוהרים למומבאי, הולכי הרגל ורוכבי האופניים ממלאים את המרחבים החדשים שנפצחו עבורם.

מילאנו

אישה רוכבת על אופניים בלצד מסלולי רכיבה והליכה בעיר מילאנו בצפון איטליה

 

עניין של צפיפות

אחת השאלות הגדולות במצב החדש שנוצר היא סביב צפיפות אוכלוסין. החששות שמא מחלות מתפשטות ביתר קלות במרכזים עירוניים עמוסים יכולות כבר להשפיע על עמדות האנשים כלפי מגורים בעיר בכלל. בסקר חדש שנערך נמצא כי כמעט שליש מהאמריקנים שוקלים לעבור למקומות צפופים פחות כתוצאה ישירה של הקורונה. הסקר, שנערך בסוף אפריל, הצביע על כך שהנשאלים בני 18 עד 35 בהחלט שוקלים מהלך כזה.

ריחוק חברתי

הרצון להתרחק לשמור על ריחוק חברתי עשוי להימשך הרבה אחרי המגיפה

 

מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, מודאג מאוד מהצפיפות בעירו. "רמת הצפיפות בניו יורק תחת איום הקורונה היא פשוט הרסנית", צייץ. "זה צריך להפסיק וזה צריך להפסיק עכשיו. NYC חייבת לפתח תוכנית מיידית להפחתת הצפיפות." לטענת מומחים, ההתפרצות במרכזי הערים עשויה להיות חריפה במיוחד באמריקה, שם שיעורים גבוהים של בעלי מכוניות הופכים את חיי הפרברים פחות נוחים. "ארצות הברית תמיד הייתה מדינה שקצת חוששת מצפיפות".

 

המרחב הציבורי בימי קורונה

בינתיים מתכנני ערים, מעצבים ואדריכלים כבר עובדים על העיצובים שיגדירו מחדש את החיים שלנו תחת הגבלות של ריחוק חברתי. הנה כמה דוגמאות:

איטליה קורונה

איטליה קורונה

"אזור בטוח לאכילה" המציע להשתמש בסימוני קרקע בצבעים בהירים כדי לעודד את העוברים והשבים לשמור על מרחק. קרדיט: הארי מארוול / הואה הואה אדריכלים

 

קורונה

ספסלים ציבוריים מצוידים בחוצצי "מגן" מפרספקס של האדריכל אנטוניו לנצילו ממילאנו. צילום: אנטוניו לנצילו ושותפים

קורונה

קורונה

גבר רוכב על אופניים במסלול זמני שהוצב בכדי להקל על הלחץ בתחבורה הציבורית בגרנובל, צרפת

כ

 

 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.