חיפוש
לקניה!

כך עושות כולן

האם כל הנשים בוגדות? בדיוק על השאלה הזו מנסה מוצרט לענות באופרה המפוארת "כך עושות כולן" שמגיעה למשכן לאמנויות הבמה בהפקה מרהיבה ובבימויו של במאי הקולנוע הנערץ אטום אגואין

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

ניסוי חברתי

כמו לא באו על סיפוקם, צמד היוצרים מוצרט ולורנצו דה-פונטה מבקשים גם הפעם לחקור לעומק את טיב הקונפליקט הבין מגדרי ולחדד את פערי המעמדות הנלווים אליו. חמושים ב"דון ג'ובאני" וב"נישואי פיגרו" באמתחתם צוללים הכותבים אל נבכי התודעה והנפש האנושית, והחידה "האם נשים באמת בוגדות בבני זוגן או שמא נאמנות" עומדת בבסיס האופרה המרהיבה "כך עושות כולן" שעתידה לעלות במשכן לאומנויות הבמה בת"א בסוף החודש.

כך עושות כולן - באדיבות האופרה הישראלית

על פניו שתי האחיות דורבלה ופיורדיליג'י הן בנות מזל. פרנדו וגוליילמו המוצלחים עומדים להינשא להן בקרוב, והזוגיות עושה רושם מלבלבת ופורחת. את בלון הספקות מנפח דון אלפונסו עבור חבריו החתנים המיועדים, בעודו זורע בשניים חשד בדבר נאמנות חברותיהם. האם הן תעמודנה בכל ניסיון פיתוי שהוא?

 

בעודם מפברקים גיוס לצבא, גוליילמו ופרנדו עוטים על עצמם תחפושת של חיילים אלבניים, ובדרך מקרית פוגשים את האחיות. כל אחד מן השניים ינסה לחזר אחרי ארוסת חברו, כשעל מלאכת הדרבון נפגוש את היצר הרע בדמות דון אלפונסו והמשרתת דספינה. האם יצדק דון אלפונסו? האם פרנדו וגוליילמו יגלו כי נשותיהם לעתיד אכן נאמנות רק להם? האם פיורדיליג'י ודורבלה ייפלו ברשתם של החיילים המזדמנים ויוכיחו למלעיזים כי אכן כך עושות כולן?

כך עושות כולן - באדיבות האופרה הישראלית

מפגש פסגה

בימת המשכן הופכת לכתלים שוקקי הורמוני נעורים, כשזירת התרחשות העלילה מתכתבת עם כותרת המשנה "בית ספר לאוהבים", ולפיכך בית ספר יהיה המקום בו תתרחשנה שלל האינטראקציות המוזיקאליות. אטום אגואן במאי הסרטים הארמני עטור התהילה והתארים הפך את ארבעת גיבוריו של מוצרט לתלמידי תיכון. שם, כשהם רוויים בתועפות של אסטרוגן וטסטוסטרון, ינווט את דרכם דון אלפונסו כמנהל סמכותי ורב השפעה.

 

מפגש הפסגה בין מוצרט לאגואן יוצר ציפייה ומתח בלתי נמנעות. האם מרכז הכובד נתון בידי הגברים שמשרטטים מראש את מהלכי נשותיהם? או שמא בנות המין היפה ניחנות בעורמה חמקמקה ומתייצבות בזקיפות קומה אל מול בני זוגן, בעוד הקלפים מוצמדים בהידוק אל גופן, וטיפין טיפין מוליכות אותם שולל?

 

המוזיקה העוצמתית שפושטת ולובשת צורה בהתאם לרוח ההתנגשות בין המינים היא סוד קסמו של הגאון האינסטרומנטלי מוצרט. היא חרישית במידה ואז בהתקף בלתי נשלט ממריאה לתעופות תדרים, סימבול להורמונים המשתוללים ולחוויית הגילוי הנפרשת לרגלי הגיבורים/ות.

 

הילה בג'יו, נעמה גודלמן, נועה דנון ולצידן יונוץ פאסקו, מרק מילהופר ורנאטו דולצ'יני יגלמו את הנפשות הפועלות בסיפור, והן תפזזנה ותשוררנה תחת שרביט המנצחים של דניאל כהן. כשהאריזה המנצנצת הזאת עטופה בצלילים של תזמורת הקאמרטה הישראלית דומה כי לא יהיה איש בסופו של הערב שיצטרך עוד לשאול : "Cosi fan tutte?????”   

כך עושות כולן - באדיבות האופרה הישראלית

 

כך עושות כולן - אופרה


מתי: 31.05 - 15.06

איפה: המשכן לאמניות הבמה תל אביב

לרכישת כרטיסים ומנויי לאופרה הישראלית, לחצו כאן >>

עוד ב-קלאסי:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.