חיפוש

כך ראש הממשלה מוכר לנו לוקשים

בעוד נתניהו מקפיד להופיע תדיר בטלוויזיה ולספר לנו כמה שישראל מובילה ומתקדמת מכל מדינות העולם במלחמה בקורונה, הנתונים האמתיים מצביעים על תמונה שונה לגמרי

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מבין כל מדינות העולם שמתמודדות בימים אלו עם משבר הקורונה, מדינת ישראל נמצאת כנראה במקום הכי אבסורדי וגרוטסקי, שלא לומר פתטי, מכולן. שכן זוהי המדינה היחידה בעולם שמנהלת את המשבר ללא ממשלת קבע, עם פרלמנט מקרטע וחצי מתפקד ועם ראש ממשלה הנאשם בפלילים, שבימים אלו בכלל אמור היה לשבת על ספסל הנאשמים בבית המשפט ולהתמודד עם שלושה תיקים בעוון שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

ואם זו לא נקודת התחלה גרועה מאוד עבור כל מדינה לנהל משבר בסדר גודל כזה, אז הוסיפו לכך את העובדה שהשר העומד בראש משרד הבריאות, זה שאמון על ניהול המשבר, הוא יעקב ליצמן, שגם נגדו עומד כתב אישום חמור ושנדבק בעצמו בקורונה לאחר שהפר את הנחיות משרדו שלו, ושהציבור החרדי אותו הוא מייצג, מהווה את הרוב המוחלט של החולים והנדבקים במגפה בשל אי ציות להנחיות. 

 

ועדיין, אותו ליצמן ממשיך לכהן כשר הבריאות וככל הנראה ימשיך בתפקיד גם בממשלה הבאה שיקים נתניהו, הפעם בתמיכת בני גנץ - האכזבה הגדולה ביותר של הפוליטיקה הישראלית לדורותיה. מדוע ליצמן מכהן בעשר השנים האחרונות כשר הבריאות? מדוע הוא אינו מוכן לוותר בשום פנים ואופן על המשרד הזה? התשובות טמונות כנראה בתקציבים ושירותים רפואיים שניתנים לציבור החרדי על חשבון הבריאות של כולנו.

מושחתים

נתניהו וליצמן - שני הנאשמים בפלילים שמנהלים את משבר הקורונה בישראל 

 

מגפת השחיתות

 

זה לא סוד שמערכת השלטון בישראל היא רקובה ומושחתת. בשנים האחרונות, תחת שלטון נתניהו, פשו הריקבון ותרבות השוחד, הקומבינות, השיסוי וההפחדה לכל פינה במשרדי הממשלה, והציבור, שנמצא בתחתית שרשרת המזון, סופג פעם אחר פעם את השלכות השחיתות והאיוולת שמובילה הממשלה המאולתרת ונטולת המנדט, שמורכבת מחבורה של אופורטוניסטים חסרי עמוד שדרה (כמו אוחנה, בנט, ארדן, שטייניץ, הנגבי והרשימה עוד ארוכה), קבלני קולות (כמו שר התקשורת דוד אמסלם), ראשי ועדים מאפיונרים (כמו שר הרווחה לשעבר חיים כץ) ועבריינים מורשעים כמו שר הפנים אריה דרעי שישב בכלא בעוון לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים בזמן שכיהן כשר הפנים.

העבריין המורשע אריה דרעי - שם בצל בעיניים כדי להזיל דמעה על מורו ורבו הרב עובדיה יוסף

 

למה לי פוליטיקה עכשיו

 

אבל בזמנים כאלו, כשהעולם קורס תחת המגפה, לא יהיה זה נכון להתעסק בפוליטיקה הקטנה והעלובה של מדינת ישראל, אלא פשוט להבין שכתוצאה מהמצב הפוליטי הלא יאמן שישראל מצויה בו בזמן המשבר הזה, אנחנו, הציבור, חשופים למסכת של כשלים, מחדלים ושקרים שהממשל דואג להזין אותנו בהם. 

 

אז לידיעת הקורא בנימין נתניהו, להלן המספרים והנתונים המשקפים את מצבה האמתי של ישראל ביחס למדינות אחרות בהתמודדות עם משבר הקורונה: 

 

1. בהיקף כמות הנשאים הפעילים, נמצאת ישראל במקום ה-24 מתוך 33 מדינות ה OECD, מה שאומר ש-23 מדינות הצליחו לעצור את התפשטות הנגיף בצורה טובה בהרבה מאיתנו.

2. נכון לאתמול היו בישראל 1,135 נשאים למיליון תושבים, הרבה יותר מטורקיה (737), גרמניה (646) ומעוד 120 מדינות שנמצאות במקום טוב משלנו.

3. היקף ההתפרצות בישראל מהשבוע חמור אף יותר מזה שבמחוז חוביי שבסין, שם החלה המגפה. מתחילת המגפה נדבקו בחוביי 1,149 איש לכל מיליון תושבים, בעוד בישראל מספר הנדבקים ממשיך לעלות ועמד אתמול על 1,455 איש למיליון (12,591 נדבקים בסך הכול).

4. היקף ההדבקה בישראל ביחס למספר התושבים הוא בדיוק כמו היקף הנדבקים בבריטניה, דבר המציב את שתי המדינות בשליש התחתון במדינות ה-OECD.

5. בכל הקשור למספר החולים קשה - ישראל נמצאת במקום ה-19 מתוך 33 מדינות ה OECD. המשמעות: מצבן של מרבית המדינות המפותחות טוב משלנו. 

6. בישראל יש 20 חולים קשה על כל מיליון תושבים, דבר המציב אותה בשורה אחת עם אנגליה (23) וטורקיה (22). מצבה של יוון לשם השוואה טוב בהרבה (7 חולים קשה למיליון)

7. מבחינת היקפי התמותה - בשליש ממדינות ה-OECD מספר המתים למיליון נמוך יותר מאשר בישראל - בישראל 16 מתים למיליון לעומת 15 מתים בהונגריה, 10 ביוון, ו-8 בפולין - מדינות שמערכות הממשל שלהן אמורות להיות לכאורה פחות טובות משלנו.

 

את הנתונים עיבדו ד"ר ענבל הקמן ועדן דרוקמן רפאלי מה"קבינט האזרחי" - פורום מומחים, סטודנטים ואנשי ממשל לשעבר.

 

מבחינת הדירוג העולמי במספר הנדבקים במחלה, ישראל נמצאת במקום ה 22 בעולם:

נשאי קורונה בישראל

 

היציאה מהסגר וניהול המשבר

 

כל זמן שמדינת ישראל מונהגת על ידי ממשלת מעבר זמנית שבראשה עומדים נאשמים בפלילים, קשה יהיה לתת אמון בממשל ולהפקיד בידיו את בריאותנו ועתידנו. ערמת הכשלים והמחדלים שמציג משרד הבריאות היא פשוט עצומה ומעוררת רחמים, ובראש משרד האוצר שאמור לדאוג לנו בכל הקשור לניהול המשבר הכלכלי - עומד אדם שנכשל בתפקידו, מכר את מפלגתו וכבר לפני מספר חודשים ביקש להתפטר ולברוח מהחיים הפוליטיים, רק כדי לעשות עסקים לביתו.

כחלון

שר האוצר משה כחלון - כשל בתפקידו וביקש להתפטר ולפנות לעסקים פרטיים

 

בשבועות הקרובים אנו נראה ביתר שאת את תוצאות המחדלים והחולי של המערכת השלטונית בטיפול בחולים ובקשישים בבתי האבות, במובטלים ובבעלי העסקים שקורסים. המערכת המבולבלת, החשדנית והמבוזרת שמנהל נתניהו לא תצליח להתמודד עם היציאה מהסגר ותעמוד בפני גל שני של התפרצות. אנשים ייצאו לרחובות וידרשו לקבל מענה ופתרון לצונמי הכלכלי שעומד לשטוף אותנו. ובתוך כל זה, המינימום שמגיע לנו כציבור, זה שההנהגה המפוקפקת שנגזרה עלינו מכורח המציאות הסטויה, לא תעמוד מולנו ותשקר לנו במצח נחושה.

 

כל יום שעובר מחליש אותנו כציבור והופך אותנו להיות צייתנים יותר, עייפים יותר וחלשים יותר - מצב אידיאלי לכל מי שמעוניין למשול בנו ולשמר את הססטוס-קוו הקיים, לכן עלינו להישאר פיקחים ועירניים, לבדוק את הנתונים, להטיל ספק בכל מה שיוצא לפוליטיקאים מהפה ולאחל לעצמנו שבקרוב ניפטר ממגפת הקורונה וממגפת השחיתות גם יחד. 

עוד ב-דעות:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.