חיפוש

מנצחים את הנאצים

לציון ה- 9 במאי, יום הניצחון על הנאצים יערך בקולנוע אורלנדו אירוע מיוחד שיכולל את הקרנת הסרט עטור הפרסים של הבמאי סרגיי לוזניצה "בתוך הערפל", בליווי הרצאה של ויקטוריה דולינסקי

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
לציון ה- 9 במאי, יום הניצחון על הנאצים יערך בקולנוע אורלנדו אירוע מיוחד שיכולל את הקרנת הסרט עטור הפרסים של הבמאי סרגיי לוזניצה "בתוך הערפל", בליווי הרצאה של ויקטוריה דולינסקי, עורכת ומגישה ברדיו רק"ע, בנושא: "פרשנות עכשווית לאירועי מלחמת העולם השנייה בעידן המודרני ברוסיה". האם על רקע חגיגות יום הניצחון בשנת 2014, רוסיה מפנה גבה אל ערכי חופש הביטוי והליברליזם יותר מאי פעם? בימים אלה נכנס חוק חדש לקודקס הרוסי, ביוזמת המחוקקת השמרנית אירינה ירוביה האוסר פרשנויות שונות על אירועי מלחמת העולם השנייה. החוק מגביל חוקרים ואנשי תקשורת באופן התיחסותם לפעולות הצד הסוביטי בתקופת המלחמה. העונש – עד חמש שנות מאסר. דולינסקי תדון במשמעות החוק ובמקומו של סרט זה לצד טקסטים ביקורתיים נוספים בתרבות הרוסית העכשווית. מתי: יום שישי 9/5 בשעה 12:00 איפה: קולנוע אורלנדו, בית ציוני אמריקה, תל אביב כמה: 40 ש"ח (35 ש"י לגימלאים) שפה: ההרצאה בשפה הרוסית על הסרט "בתוך הערפל": ברית המועצות 1942. בלארוס נמצאת תחת הכיבוש הגרמני ותנועת ההתנגדות נלחמת בכל עוזה. סושניה הוא פועל רכבת פשוט ולאחר שהפרטיזנים מחבלים במסילה הוא נעצר יחד עם שאר חבריו אך בניגוד אליהם הקצין הנאצי חס משום מה על חייו. לא עובר זמן רב והשמועה על בוגד פושטת ושני פרטיזנים חוטפים אותו מביתו. בנסיבות המשתנות אין לסושניה חברים או אויבים ובמעבה היער, לשם הובל על ידי הפרטיזנים, עליו ועל שני חוטפיו להתמודד כל אחד עם ההחלטות המוסריות שהובילו אותם עד הלום בתקופה חסרת מוסר.

תסריט ובימוי : סרגיי לוזניצה Sergei Lozniza צילום: אולג מוטו Oleg Mutu

עוד ב-סרטים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.