חיפוש

הלם: כך נראה המקרר שבו הוחזקו דגימות נגיף הקורונה בווהאן

'המקרר שלי בבית יותר אטום מזה!' תמונות מזעזעות מתוך ווהאן לוירולוגיה מציגות דלת מקרר לא אטומה ביחידה המאחסנת 1,500 זני וירוסים - כולל נגיף העטלף שעומד מאחורי המגיפה הקטלנית. צפו בתמונות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

צילומים מדאיגים צצו השבוע ברשת, כביכול מתוך מעבדות הוירוסים של ווהאן  |  בתמונות רואים שגומי האטימה של דלת המקרר שבו 1,500 דגימות של וירוסים קרוע ואינו מספק אטימה טובה | המקרר מכיל לכאורה זנים שונים של נגיף כולל דגימות של וירוס הקורונה  |  התמונות פורסמו במקור בטוויטר מטעם עיתון שנשלט על ידי המדינה, ולאחר מכן נמחקו.

 

התמונות, שפורסמו לראשונה בשנת 2018 על ידי העיתון "סין דיילי" הנשלט על ידי הממשל הסיני, פורסמו בטוויטר בחודש שעבר, לפני שנמחקו. 

 

בשבוע שעבר חשף העיתון גם כי המכון ביצע ניסויים קורונה-וירוסים על עטלפים שנלכדו במרחק של יותר מ -1,000 מיילים ביונאן, במימון מענק של 3.7 מיליון דולר מטעם ממשלת ארה"ב. רצף הגנום של וירוס הקורונה התחקה אחר העטלפים שנמצאו רק במערות האלה. בעקבות הגילויים האחרונים אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ במסיבת עיתונאים שהתקיימה בשבוע שעבר: "אנו בודקים מאוד את המצב הנורא הזה." בתוך כך, מזכיר המדינה של ארה"ב, מייק פומפאו, דרש מבייג'ינג לשתף את העולם אם הנגיף דלף מהמעבדה. הוא אמר: 'יש עוד המון מה ללמוד. ממשלת ארה"ב פועלת בשקידה כדי להבין את זה. " הוא הוסיף כי אחת הדרכים הטובות ביותר שסין תוכל למצוא לשיתוף פעולה היא להיות "להכניס לעולם ולתת למדענים של העולם לדעת בדיוק איך זה קרה, איך בדיוק התחיל הנגיף הזה להתפשט".

 

החשדות לטיוח של הממשל הסיני באשר למקור הנגיף גברו עוד יותר לאחר ש"וושינגטון פוסט "דיווח כי הדיפלומטים האמריקאים בבייג'ינג כתבו על מעבדת ווהאן בשנת 2018, והזהירו את מחלקת המדינה כי 'עבודת המעבדה עלולה לייצר ההעברה אנושית פוטנציאלית של מגיפת SARs חדשה'. גורמי מודיעין אמריקאים אומרים כי זמן קצר לאחר תחילת התפרצות נגיף הווירוס, גורמים רשמיים במעבדה השמידו דגימות של הנגיף, מחקו דוחות מוקדמים ועיתונאים אקדמיים תומכים - ואז ניסו להטיל את האשמה בשוק הרטוב של ווהאן, שם נמכרים חיות בר עבור צריכה.

קורונה מקרר סין

 

המקורות מאמינים ש"חולה אפס" היא מתמחה שעובדת במעבדה, שהפיצה את הנגיף לאוכלוסייה המקומית לאחר שהדביקה את חברתה. מקור אחד תיאר זאת כ"החיפוי הממשלתי היקר ביותר בכל הזמנים ". לאחר שקיבלו תחילה את תורת השוק הרטוב, אנשי המודיעין בארצות הברית, בריטניה וקנדה מתמקדים יותר ויותר במכון ווהאן, לא מעט בגלל רמת הצירוף המקרים הנדרשת לעטלפים ביונאן כדי להדביק בעלי חיים בווהאן, שהעביר אותה לאחר מכן על בני אדם.

 

בעקבות פגישת הווידיאו של מדינות ה- G7 ביום חמישי, אמר נשיא צרפת עמנואל מקרון: 'ברור שיש דברים שקרו שאנחנו לא יודעים עליהם'. ארגון הבריאות העולמי, העומד בפני טענות על שותפות עם בייג'ינג בגלל המגיפה, קיבל במהירות והפיץ את תיאוריית ההתפרצות בשוק הרטוב. למרות שמקורות ממשלת בריטניה אומרים כי העדויות מצביעות על כך שהנגיף היה 'זואנוטי' - שמקורו בבעלי חיים - זה עדיין תואם את התיאוריה שהוא עבר לבני אדם כתוצאה מתאונה של מדענים שחקרו אותו במעבדה. עם זאת, גורם אחר אמר כי הייתה "סקרנות מדעית הולכת וגוברת" בגלל הסימפטומים של אובדן ניכר של טעם וריח בקרב קורבנות רבים של קורונה. המקור אמר כי "זה עשוי - אולי רק - להצביע על רמת התערבות אנושית."

 

בייג'ינג מתעקשת כי העובדה כי המכון הוויראולוגי העיקרי של המדינה נמצא בעיר במרכז ההתפרצות היא רק צירוף מקרים, והיא מבטלת את הקישורים למעבדה כ"תיאוריות קונספירציה מופרכות ". במכתב ל- The Mail on Sunday, דוברת השגרירות הסינית אומרת: "מעולם לא היה שום חיפוי, וגם מעולם לא ניתן היה לטפל בחיפוי."

 

עוד ב-ימי קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.