חיפוש

מתרגלים לחיים חדשים

כיצד מתמודדות המדינות השונות עם התפרצות נגיף הקורונה? הנה כמה דרכים מקוריות שאפשר ללמוד מהן

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

בית ספר 2.0

עבור רוב המדינות, עניין פתיחת בתי הספר נמצא בראש סדר העדיפויות, מה שיאפשר להורים לחזור לעבודה ולילדים לחדש את השכלתם על בסיס שווה. דנמרק מראה כיצד ניתן לעשות זאת, בהצלחה עם תלמידים שמתחת לגיל 12. חצרות בתי הספר חולקו לחלקים עם סימונים על הרצפה להפרדה בין קבוצות התלמידים והשיעורים נערכים בהרכבים קטנים יותר כך שניתן יהיה למקם שולחנות במרחק של שני מטרים זה מזה.

 

בנוסף, התלמידים עושים הפסקות במרווחים שונים כך שלא כל הילדים נמצאים יחד בהפסקות, הם שוטפים את ידיהם עם הגיעם לבית הספר וחוזרים על הפעולה כל שעתיים ונשארים מחוץ לכיתות כמה שיותר. משטחים הכוללים כיורים, מושבי אסלה וידיות דלתות מחוטאים פעמיים ביום.


לימודים בימי קורונה

ראש ממשלת דנמרק מטה פרדריקסן, מימין, מדברת עם תלמידים היושבים במרחק שני מטרים אחד מהשני במהלך פתיחתו מחדש של בית הספר Lyeboebo בקופנהגן.

 

כרטיסי חסינות

צ'ילה תחל השבוע להנפיק כרטיסי חסינות דיגיטליים לאנשים שהחלימו מנגיף הקורונה, על פי הודעה מהבוקר (ב ') של גורמי הבריאות. הכרטיסים שנקראים "כרטיסי קוביד" יונפקו לאנשים שנבדקו באופן חיובי לגבי הנגיף ואשר הראו סימני התאוששות, לאחר הסגר שנמשך 14 יום.

 

שר הבריאות בבריטניה, מאט הנקוק, אמר מוקדם יותר החודש כי גם בריטניה בוחנת את הרעיון של הנפקת "תעודת חסינות" או דרכון, כדי לאפשר למי שיש נוגדנים "לחזור כמה שיותר לחיים נורמליים." 

אדם העוטה מסיכת מגן דוחף עגלת מכולת דרך תא טיהור בשוק הפירות והירקות במרכז לה וגה בסנטיאגו, צ'ילה.

 

סגר סופ"ש

טורקיה אוכפת את הסגר שבסופשבוע בלבד עם עוצר של 48 שעות על שלושת רבעים מהאוכלוסייה ב -31 מחוזות. במהלך השבוע, צו הישארות בבית חל רק על אנשים מתחת לגיל 20 ומעל  65 - כל האזרחים האחרים מורשים להלכה לצאת, אם כי עסקים קטנים רבים סגורים, מסעדות פתוחות למשלוח או לאיסוף בלבד, מקומות ציבוריים כמו פארקים הם מחוץ לתחום, ולבנקים יש שעות מוגבלות. בלוב, הציבור מורשה להסתובב ברחובות רק בין השעות 7 בבוקר ל 12 בצהריים והחנויות נפתחות רק בשעות אלה.

בזאר התבלינים באיסטנבול, טורקיה, במהלך סגר סוף השבוע

 

הגבלות לפי גיל

טורקיה אינה המדינה היחידה שהחליטה להגביל את התנועה לפי גיל. בשוודיה, בני 70 ומעלה התבקשו להישאר בבית. מוקדם יותר החודש, חוקרים מאוניברסיטת וורוויק בבריטניה הציעו כי תחילה ישוחררו מבוגרים צעירים בגילאי 20-30 שאינם גרים עם הורים.

שבדיה קורונה

הרשויות השבדיות יעצו לציבור לתרגל ריחוק חברתי וביקשו מאנשים מעל גיל 70 להישאר בבית, אך עדיין מאפשרים מידה רבה של חופש אישי.

 

סגר מגדרי

נשיא פרו, מרטין ויזקררה, הודיע ב -2 באפריל כי הוא נוקט אמצעי מבוסס מגדר בגלל הפשטות שלו באיתור חזותי על מי צריך ואסור לצאת ברחובות. בימי שני, רביעי ושישי, רק גברים יכולים להיות בחוץ; ביום שלישי, חמישי ושבת מותר רק לנשים. פנמה עושה זאת מאז 1 באפריל, בטענה שהצעד מעודד אנשים להישאר בבית מאחר ויקיריהם אינם מורשים להיות בחוץ. חלק מהערים בקולומביה, כולל בירת בוגוטה, מאפשרות גם לנשים וגברים לצאת מהבית בימים חלופיים.

נשים מחכות בתור בכניסה לחנות מכולת, ביום בו גברים חייבים להישאר בבית בפנמה סיטי 

 

סגר לפי מספר תעודת זהות

חלקים מסוימים בקולומביה יישמו גם אמצעים נוספים. ערים כמו קאלי ומדאין מאפשרות לאזרחים לעזוב את בתיהם בשעות מסוימות בהתאם למספרי תעודת הזהות שלהם. זה לא משפיע על עובדים חיוניים.

שוטרים לובשים מסכות פנים צבעוניות בקאלי בקולומביה ב- 20 במרץ עם תחילת הסגר.

 

האח הגדול עינו פקוחה תמיד

מדינות רבות משתמשות במל"טים כדי לפקח על אזרחים בימי הסגר. הרשות הלאומית לתעופה אזרחית באיטליה (ENAC) אישרה את השימוש במל"טים למעקב אחר תנועות האזרחים בחודש מרץ. חברת המל"טים המסחרית דראגנפליי החלה החודש שיתוף פעולה עם משרד ההגנה של אוסטרליה ואוניברסיטת דרום אוסטרליה כדי לפרוס מל"טים" עם יכולות מיוחדת שיכולים לחוש ולפקח מרחוק על שיעורי חום הגוף ותפקודי הלב והנשימה של אנשים, וכן לאתר אנשים המתעטשים ומשתעלים בקרב המונים. סין וכווית משתמשים במל"טים מדברים כדי להורות לאנשים לחזור הביתה.

קורונה אוסטרליה

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.