חיפוש

נו ומה עכשיו?

ביום שישי האחרון (17.4), נערכה תערוכת היחיד הראשונה של אמן הרחוב – WONKY MONKY. התערוכה,' NOW WHAT', באה לחשוף את האמירה הנוקבת והביקורתית של האמן לקהלים חדשים (כאלה שלא מסתובבים בדרום ת"א בדר"כ) ותוצג בגלרית בזל עד התאריך 8.5.15.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
"רעב, שעמום, בדידות, עצב, אלימות וייאוש קיומי. אלו הנושאים העולים מציורי הרחוב של wonky monky, שבחר בדמות הקוף כאלגוריה למצב האדם בחברה העכשווית. הקוף של wonky monky מאתגר: יש בו משהו הלקוח משפת הילדים הלא מאיימת ויחד עם זאת הסצנות המצוירות אלימות וקשות, העיניים מביעות עצב נוגע ללב, אנושי, והשיניים הבולטות מזכירות גולגולת – הדימוי העיקרי בציורי הואניטאס ההולנדיים המעידים על זמניות החיים. אם מוסיפים לכך את משמעות המושג “וונקי” – בלתי יציב, רעוע – אפשר לראות בו משוטט נצחי, על זמני, שמראהו המורכב מייצר משיכה ודחיה בו זמניים." – מתוך טקסט התערוכה. פתיחת התערוכה בגלריית בזל.  צילום: דידי ג'ונסון פתיחת התערוכה בגלריית בזל. צילום: דידי ג'ונסון 640_1_WONK גלריות בכל העולם כבר השכילו להבין שאמני רחוב מצליחים לעתים קרובות לספק משהו אחר – אמירה נוקבת, אותנטיות, שימוש בטכניקות מגוונות, חשיבה מרעננת ואופי, הרבה אופי. גם בארץ ניתן לראות שבשנים האחרונות יותר ויותר גלריות מחפשות השראה ברחובות הצדדיים של דרום תל-אביב, אפשר לומר שמוזיאון הלנה רובינשטיין היה בין החלוצים שפתח את דלתותיו לסצנה לפני 4 שנים כשאירח את אמני הרחוב המובילים בארץ לתערוכה "בפנים- אמנות רחוב בת"א". את העבודות של WONKY MONKY פגשתי לראשונה לפני כ-4 שנים בסמטאות הצבעוניות של פלורנטין ומאז דמות הקוף הצהוב שלו צצה על קירות ברחבי העיר כמו חבר ותיק שעייף מהעיר ההומה. לעומת העבודות ברחוב, העבודות שהוצגו בתערוכה הותאמו לחלל הסטרילי של הגלריה ונעשו בסקייל קטן יותר עם תשומת לב גבוהה לפרטים ואסתטיות מדוקדקת. כמעט בלתי נמנע לחוש שדמות הקוף האנרכיסטית לא נמצאת לגמרי בסביבתה הטבעית, תלויה על הקירות הבוהקים של גלרית בזל כאילו מתפתה לחולל מהפכה בכל רגע נתון, ממש כמו הפצצות המתקתקות שפוזרו בגלריה. פלורנטין 2011 פלורנטין 2011 640_3_WONK אחרי שמתבוננים מספיק זמן בציורים היאוש נעשה יותר נוח, הנפש מתחברת לסצנות המאתגרות וההבנה שכולנו קופיפים רעועים במירוץ החיים מתחילה לחלחל. WONKY MONKY הצליח בעיני לייצר תערוכה ברמה גבוהה ולהישאר נאמן לעצמו ולקוף. בסופו של יום מדובר בווין ויין סיטואיישן - אם יותר גלריות יפתחו את דלתותיהן לאמני רחוב מוכשרים ויתמכו בהם, יהיה לאמנים יותר חופש פעולה יצירתי, אפשרות לצייר ברחובות ולהתפרנס בכבוד ולגלריות יהיה תוכן עכשווי, עבודות מקוריות למכור ללקוחות שלהם ופחות משעמם. איפה: גלריית בזל, השל”ה 1 (פינת בזל), תל אביב. מתי: א’-ה': 10:00-19:00,ו': 10:00-14:00 תמונות נוספות מהתערוכה: באתר הגלריה

הכותבת הינה בעלת בלוג האמנות 4d-art 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.