חיפוש
לקניה!

סיור בהר הבית

רוצים להכיר את הר הבית מקרוב? מתחשק לכם ללמוד על ההסטוריה של ירושלים? בואו לסיור עומק מיוחד בהר הבית!

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הסיור הינו קל ונינוח ומתקיים באיזורים המותרים לביקור, כמו כן יתנהל שיח והסבר על המקומות האסורים לביקור. במהלך הפעילות תבקרו בהר הבית, המקום בו עמד בית המקדש והיום עומדת בו כיפת הזהב, המבנה המזוהה ביותר עם העיר ירושלים, מקום אבן השתייה שעל פי המסורת היהודית ממנה הושתת היקום, מסגד אל אקצא הקדוש ל 1.4 מיליארד מוסלמים. מתחם שגודלו כ 35 מגרשי כדורגל.

 

להר הבית היסטוריה עתיקה ומורכבת ליהודים, נוצרים ומוסלמים ומהווה מקום רגיש מאוד ומקור לחיכוכים וסכסוכים בין דתות ועמים. המתחם עשיר במבנים מפוארים ומקסימים ביופיים, עתיקים מאוד וגם חדשים.

 

בסיור בהר הבית תוכלו לראות שרידים מפוארים מהעבר, מסגד אל אקצה וכיפת הסלע. תצפו בצד הפנימי של שער הרחמים שמהווה נקודת חיכוך חדשה בין הווקף המוסלמי ומדינת ישראל, תשמעו על הצתת המסגד בידי חולה נפש לפני חמישים שנה בדיוק, על הסבא רבא של עבדאללה מלך ירדן שנורה ונרצח כאן במסגד, על עבד אל-קאדר אל-חוסייני מנהיג הכוחות הערבים ב 1948 שקבור בהר ותראו ילדים משחקים במגרש המשחקים היחיד בעיר העתיקה. תבינו את הסיבות להיות המקום הסמל המרכזי של הקונפליקט המזרח תיכוני מבחינה דתית, לאומית ופוליטית.

 

לבוש ודברים שכדאי להביא לסיור: צנוע, כתפיים מכוסות, מכנסיים ארוכים ולא צמודים, ללא מחשופים, ביגוד ללא כיתוב צבאי או פוליטי. אין להכניס למתחם ספרי תנ"ך ותפילה או תשמישי קדושה (טלית ותפילין), נעליים נוחות וכובע.

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.