חיפוש

סין: ניסוי מוצלח לחיסון קורונה על קופים

חברת תרופות סינית מדווחת על ניסוי מוצלח בחיסון ניסיוני, שנערך על קופים. המשמעות: הקופים שנחשפו לנגיף וחוסנו - לא נדבקו בקורונה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

בעוד מדינות רבות מבצעות מאמצים רבים כדי להגיע לחיסון לגניף הקורונה בהקדם האפשרי, בסין דווח כי התקיים ניסוי מוצלח בחיסון על קופים – לקראת המשך הבדיקות גם על בני אדם.  חברת התרופות הסינית שאחראית על החיסון הניסיוני טוענת כי היא הצליחה להתקדם באופן משמעותי, לקראת, אולי, פריצת דרך עתידית. 

 

במסגרת הניסוי, שתי קבוצות קופים נחשפו לנגיף. אחת מהן חוסנה על ידי החדרת נגיף מומת לגופם, והשנייה לא חוסנה כלל. התוצאה: הקופים שחוסנו לא נדבקו כלל במחלה, ואילו הקופים שלא קיבלו את מנת החיסון – נדבקו בנגיף. חלקם אף חלו באופן קשה והיו כאלה שמתו. 

 

מספר טענות נגד החיסון המדובר כבר נשמעו. אחת מהן היא לגבי בחירת הקופים כמודל בדיקה, שכן הם מפתחים מחלה שונה מאשר זו של בני האדם. סוגיה נוספת היא באשר לקבועי הזמן הקצרים יחסית של החיסון. יש שאומרים שמדובר במרוץ המהיר והאינטנסיבי ביותר לקראת חיסון בעת החדשה, כשהתחזיות האופטימיות מדברות על ייצור ואספקה תוך שנה עד שנה וחצי.

 

היתרון המרכזי של הקורונה טמון בכך שמדובר בנגיף "טיפש" יחסית, בשונה ממחלות אחרות כמו האיידס והשפעת. כמו כן, בשלב זה מסתמן כי הוא לא יכול לעבור מבעלי חיים לבני אדם, כך שסביר שחיסון יעיל נגדו אכן יפותח בסופו של דבר. השאלה היא לגבי מהירות הפיתוח, ואיזה מחיר בטיחותי יהיו מוכנות לשלם חברות התרופות בעבור קצב זה.

עוד ב-ימי קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.