חיפוש

סרטים ומציאות

בפסטיבל "סרטים יוצרים מציאות" המוקדש לקלנוע שעוסק בבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים - יש כמה הפתעות מרגשות. הכנסו לפרטים המלאים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
בפסטיבל "סרטים יוצרים מציאות", שיערך השנה בפעם הרביעית בסינמטק ירושלים, נרתם כוחו של הקולנוע כמעצב דעת קהל ומשנה תפיסות. בפסטיבל מוצע קולנוע הוליוודי עכשווי, קולנוע אמנותי , קולנוע תיעודי , אירועים , אורחים מחו"ל ומפגשים בפסטיבל שתוכניתו מציגה סרטים שגיבוריהם או יוצריהם מתמודדים עם מוגבלויות מאחורי הפסטיבל עומדת עמותת "שק"ל" המצליחה לשלב אנשים מוגבלים כולל נוער בחברה, בפנאי, דיור עצמי ועוד ומפתחת את כל נושאי ההנגשה לנכים (ברשויות עירוניות וכן בכנסת ישראל). בפסטיבל יוצגו עשרות סרטים, הנה כמה מעניינים:

"משפחת בלייה"

שחקנים: לואן אמרה, קארין ויאר, פרנסואה דמיאנס, אריק אלמוזנינו משפחת בלייה , משפחת איכרים, שבה האב, האם והאח הצעיר חרשים, ורק הבת, פאולה בת ה-16, שומעת (לדאבון ליבם של ההורים). היא מתפקדת כמתורגמנית המתווכת בינם לבין עולם השומעים . יום אחד מגלה המורה למוזיקההקשוח והבוטה את כשרון הזמרה של פאולה (אותה מגלמת לואן אמרה, מתגליות "דה וויס" הצרפתי). הוא משכנע אותה לנסות להתקבל לבית ספר נחשב למוזיקה שנמצא בפריז. לשם כך צריכה פאולה לעזוב את משפחתה ואת המשק מקור פרנסתם אותו היא מנהלת. בדיוק אז האב מנסה להתמודד בבחירות לראשות הכפר והוא זקוק מאוד לעזרת ביתו קמפיין הבחירות. בהתלבטות בין הגשמת חלומה לבין הסיוע החיוני למשפחתה נקלעת פאולה לדילמה מורכבת.

"החברה שלי"

בימוי:ג'אסטין לרנר, .שחקנים: שאנון וודוורד, אוון סניידר, אמנדה פלאמר. אוון הינו צעיר עם תסמונת דאון שגר עם עמו אמו בעיירה קטנה שנפגעה קשות מהמיתון הכלכלי. צילום: יח"צ צילום: יח"צ אוון מנסה לשווא לחזר אחר אהובתו מהתיכון, צעירה חד הרית שמרבה להסתבך בקשרים לא הולמים. כשאמו נפטרת,היא מותירה אחריה סכום כסף שחסכה עבורו, אך אוון משתמש בו כדי לנסות ולזכות באהובתו. כאן הופכת העלילה לסבוכה מורכבת ומלאה בתפניות בלתי צפויות עד לסוף המפתיע.

"דו-קוטבי"

בחור קנדי המתמודד עם הפרעה דו-קוטבית ללא שימוש בתרופות הפסיכיאטריות המקובלות, אשר הוא חש שהן מדכאות ומכבות אותו. בצר לו הוא מנסה טיפול אלטרנטיבי מקורי הוא מתעד את מפגשיו עם אחיו ואת קשריו עם בחורות באמצעות מצלמה המוצבת בחדרו בבית החולים הפסיכיאטרי ולסלון הבית שהוא חולק עם אחיו. צילום: יח"צ צילום: יח"צ מתי: 25 עד 29 באוקטובר איפה: סינמטק ירושלים כמה: 30 ₪ לכרטיס עבור כלל הציבור 20 ₪ לכרטיס לאנשים עם מוגבלויות אנשי מקצוע ובני משפחה 10 ₪ לתלמידי בתי ספר וסטודנטים פרטים: 9377* או באתר הפסטיבל
עוד ב-סרטים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.