חיפוש

עב״מים: סרטון רשמי של הפנטגון

״חתיכת וידיאו!״ כך כינה הנשיא דונלד טראמפ את חומרי הוידיאו ששיחרר השבוע הפנטגון, ובו נראים דיווחים של טייסים אמריקאים במפגשי אוויר עם עצמים בלי מזוהים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

השבוע שחרר הפנטגון רשמית שלושה סרטונים המראים מה שנראה כעצמים מעופפים בלתי מזוהים (עב״מ) שנעים במהירות בזמן שהוקלטו על ידי מצלמות אינפרא אדום. שניים מהסרטונים מכילים הקלטות של אנשי צוות האויר המגיבים ביראת כבוד למהירות שבה נעים האובייקטים כנגד כיוון הרוח. קול אחד משער כי זה יכול להיות מזל"ט.

 

חיל הים האמריקאי הודה באמיתות הסרטונים, ששוחררו בעבר על ידי חברה פרטית, והחליט לשחרר אותם רשמית השבוע "כדי לנקות כל תפיסות שגויות מצד הציבור בשאלה האם הקטעים שהופצו היו אמיתיים או לא, או שמא יש יותר מהסרטונים", כך לפי דובר הפנטגון. בשנת 2017, אחד הטייסים שראה את אחד החפצים הלא מזוהים מסר כי ״הוא נע בדרכים שהוא לא יכול היה להסביר.״

 

 

"ככל שהתקרבתי ... זה האיץ במהירות דרומה ונעלם תוך פחות משתי שניות", אמר טייס חיל הים האמריקני דייוויד פרבור. טראמפ בדרך כלל דבק בקו ספקני כלפי עב"מים. בראיון לחדשות ABC בשנה שעברה אמר הנשיא כי יש לו פגישה בנושא, אבל שהוא ספקן שהאובייקטים שזזים במהירות הם משהו שהגיע מחוץ לכדור הארץ. "הייתה לי פגישה אחת מאוד קצרה בנושא," אמר בראיון. "אבל אנשים אומרים שהם רואים עב"מים. האם אני מאמין בזה? לא במיוחד."

 

הממשלה האמריקאית לומדת בחשאי כבר עשרות שנים את האפשרות של מפגשים עם חוצנים, כאשר הפנטגון חקר בעבר הקלטות של מפגשים אוויריים עם חפצים לא מזוהים כחלק מתכנית מסווגת  שנוהלה תחת חבר הסנאט לשעבר הארי ריד מנבאדה. התוכנית הושקה בשנת 2007 ונסגרה בשנת 2012, על פי הפנטגון, מכיוון שהעריכו שיש עדיפויות גבוהות יותר שצריכות מימון.

עוד ב-מדע, טבע וטכנולוגיה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.