חיפוש

עושים אופנה בויצו חיפה

ברביעי האחרון (24.6.15) נערכה בנמל ת"א תצוגת האופנה השנתית של בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה. הייתה שם חדשנות, מקוריות והרבה איכות. מי מהמעצבים בלט במיוחד ומי קיבל השראה מהשפירית הטורפת? הכל בכתבה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
על מסלול של 25 מטר צעדו 21 דוגמנים ודוגמניות מובילים לבושים בקולקציית הגמר של 25 המעצבים הצעירים - הבוגרים החדשים של המרכז האקדמי ויצו חיפה. האירוע היה יוקרתי ומושקע וזכיתי לשבת בשורה הראשונה ולראות את הכל מקרוב. הסטודנטים הונחו ליצור דיאלוג בין הגוף לבגד, לצאת מתחומי הגוף וליצור חומרים וטכניקות חדשות. כדברי ראש המחלקה, רן שבני, הדגש הושם על יצירת קולקציות לבישות שאינן מסחריות. בין הנושאים המעניינים בהם עסקו הסטודנטים בלטו כמה קולקציות עם קונספט מעניין במיוחד: לידור סדון שהתייחסה להגשמה הנשית בעולם גברי. הילה שרף שבחנה מה מגדיר אותנו כגבר או אישה וקבעה חוקים חדשים ומעניינים בכך שהלבישה גברים בחצאיות ומעילי פרווה סינתטית. נטלי ונדרמולן ששילבה ביטויים בעברית בקולקציה ספורטיבית מחויטת תוך שילוב בין התרבות הישראלית לזו הבריטית מה שהפך את הבגדים שלה למסקרנים ובעלי נוכחות. ושי תמנה שכדי להעלות את המודעות למחלת ה - ALS ולחולים בה התייחסה לשלבי התפתחות המחלה והשתמשה בחומרים נוקשים כדי להמחיש את ניוון השרירים - בהחלט מעורר השראה. לידור סדון. צילום: גלעד בר שלו לידור סדון. צילום: גלעד בר שלו נטלי ונדרמולן. צילום: גלעד בר שלו נטלי ונדרמולן. צילום: גלעד בר שלו   שי תמנה. צילום: גלעד בר שלו שי תמנה. צילום: גלעד בר שלו מתוך ה-25, בחרתי את ארבעת הפרויקטים שלדעתי הביאו איתם טאץ' אישי ועיצובי שונה ומיוחד:

סיון אבני K)No(w) Nude)

הראשונה שגם פתחה את התצוגה היא סיון אבני שהתייחסה לאיסור העירום שכל כך מושך אותנו לאחר שחקרה עבודות של קריסטו וספנסר טוניק (צלם עירום ידוע) ויצרה קולקציה שעוסקת בניגוד בין עיטוף לחשיפה. אחד הלוקים המעניינים שלה היה אוברול שכלל מכנסי משי סגלגלים, חצי ג'קט ניאופרן באותו הגוון וחצי משי שקוף עם רצועות צבעוניות. שמלה ורודה ואטומה מניאופרן עם הבלטות ששיחקו בכל עניין העירום - חשיפה.

אוראל ארונוביץ - פס ייצור

קולקציה צבעונית ומעניינת בהשראת התפיסה שהבגד הוא זה שעושה את האדם. ושהאני העצמי של האדם נאבד והוא בעצם נושא את הבגד כמו קולב. הקולקציה עשויה מחומרים פלסטיים שמסמלים את תרבות הצריכה. ריבוי האלמנטים ממחישים איך הזהות האישית של האדם נבלעת בתוך ההמון. אהבתי את הצבעוניות המעניינת, הייחודיות בחומרים ומשחקי השקיפות.

אלה פיינשטיין - New Form

שילוב של תכשיטי פורצלן המזכירים את פריטי הפורצלן המעוטרים מבית סבתה וספרים עשירים באיורים בסגנון אר-נובו. התפיסה היא שהערך והיוקרה של המוצר נקבעים לפי העיצוב שלו. אהבתי את הצבעוניות של האיורים, את העניין שיצרה הקולקציה, את בדי השיפון הנשפכים והרכים ואת האומץ לקחת זיכרון ילדות ולהפוך אותו למציאות מוחשית ולבגד ייחודי.

קארין ביטון - איש-פירית

קולקציה בהשראת השפירית הטורפת שאמנם נראית שברירית אולם היא חזקה ותוקפת. ההשראה היא הנשיות של אמה והניגוד בין כח לעדינות ובין עוצמה לרוך. אהבתי את השמלה בגוון חאקי מוזהב שיש לה אמירה חזקה. היא משדרת עוצמה ורוך המתבטא בבדים הרכים ועם זאת פונקציונאליות, יכולת תנועה וחוזק. יש משהו מרענן בבגדים שרק מלהסתכל עליהם אפשר לחוש כמה תחושות במקביל.    
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.