חיפוש

עושים סדר

מה בין סדר וארגון, לעיצוב ויצירת מרחב אסתטי והרמוני? דפנה ברקת, הגורו של עיצוב הבית, עם כמה טיפים יעילים למי שנמצאים עמוק בבלאגן

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
"בלי סדר דבר לא יכול להתקיים. בלי תוהו, דבר לא יכול להתפתח" (מקור: לא נודע). התפתחות וצמיחה מתרחשות לרוב כאשר יש לנו תחושת מרחב וחופש פנימיים. נהוג היה לחשוב בעבר, שאלו אינם תלויים בדבר אלא בתחושה פנימית של דחף לעשייה. אולם בשנים האחרונות "המסדרת" שבי נוכחה שגם בבתים היפים והמעוצבים ביותר, כאשר הבית, העסק או הסטודיו שרויים בבלגן, וכאשר המרחב אינו מאורגן באופן שמיש, בעליו חשים אובדן שליטה, והוא מקרין על תחושה פנימית של חוסר שקט וחוסר יכולת לפתח ולהצמיח את עשייתם. על מנת להרגיש חופשיים להשקיע בהתפתחותנו האישית אנו זקוקים לארגון סביבתנו על כל רבדיה: ארגון המשימות שלנו, ארגון הזמן שלנו, ואף ארגון תרבות הפנאי שלנו; אך לפני הכול, ארגון המרחב הביתי או העסקי שלנו בצורה היעילה והנעימה ביותר עבורנו, ללא קשר לכמות החפצים או האוספים. מצד אחד, יצירת מרחב הרמוני ואסתטי, שהוא תלוי טעמינו האישי, הוא קודם כל תהליך של עיצוב "הפנים"- פנים הבית או העסק;  בין אם זה בית חדש שניגש לעיצובו ממש מההתחלה, ובין אם זה בית שאנו מעוניינים לשדרג ולשלב בו פריטים חדשים בשילוב פריטים הקיימים בבית, חשוב תמיד שניקח בחשבון מה גורם לנו "תחושה של מרחב הרמוני" בו נעים לנו לשהות, ונתחשב בו בתהליך העיצוב. פריטי אחסון דקורטיביים יחודיים בחדר ילדה פריטי אחסון דקורטיביים יחודיים בחדר ילדה. צילום: הגר דופלט, עיצוב: דפנה ברקת חובבי קריאה וספרים מוזמנים לשלב ספריה מעוצבת ויפה שמביאה לידי ביטוי ויזואלי ואסתטי את אהבתם לקריאה. חובבי אפיה ובישול יכולים לשלב במטבח מתלים יפים ונוחים שיאפשרו נגישות רבה ונוחה אל כלי הבישול והמטבח ובה בעת יתנו ביטוי אסתטי למטבח הפעלתני; אספני בבושקות, בובות עמים מיוחדות, או קופסאות פח, כמוני, יכולים להשתמש בקרניז המטבח, אדני החלון או המדפים העליונים של הספרייה להצגת האוסף המלבב, שמשמח אותם כל כך. וכולם גם יחד, יכולים לשלב עציץ או שניים מסוג הפוטוס הזהוב שתחזוקתו כה קלה בארץ חמה כשלנו, ולקבל מראה רענן ונעים בכל בית, ועם כל סגנון עיצוב. מדף תבלינים ומתלה לכלים- הרמוניה ונגישות משתלבים מדף תבלינים ומתלה לכלים- הרמוניה ונגישות משתלבים. צילום: הגר דופלט, עיצוב: דפנה ברקת אחרי שהבנו מה ישמח אותנו בביתנו, גם אם המדובר בדירה שכורה, חנות או עסק, עלינו לקחת בחשבון תמיד את פתרונות האחסון והתצוגה בבית. הם חשובים לא פחות מהספה שנבחר או סוג הברזים בחדר האמבטיה. אין כללים אמיתיים מה להבליט ומה להסתיר בארונות. מה שחשוב הוא שהמרחב יהיה מאורגן, נעים ואסתטי עבור בעליו, וישמח אותם בבואם לנוח בו בסוף היום או לארגן בו את מחשבותיהם בסופי השבוע. בעידן שלנו, בו אנו מנסים לדייק ככל האפשר כל מוצר או שירות, כדאי לשלב בתהליך הזה, את שירותיהם של מסדרי הבתים, בעיקר אלו מביניהם שעוסקים גם בהלבשת הבית.אלו ראו וחוו בתים רבים ויודעים לייעץ בנושאי סידור ואחסון, ולארגן את המרחב באופן כזה שלא יהיה רק מעוצב אלא גם שמיש, נוח ואסתטי עבור בעליו. ולשאלה המתבקשת, אם חייבים לזרוק, אז.. לא! כדאי ורצוי להחליט מה כבר לא בשימוש, ולפנות מקום לדברים שכן משמשים אותנו כך שיהיו נגישים, אבל מנעד הבחירה רחב ביותר. ארגז כלים ישן משמש לכלי כתיבה בחדר הבן ארגז כלים ישן משמש לכלי כתיבה בחדר הבן. צילום: הגר דופלט, עיצוב: דפנה ברקת כבר אמר יוהאן וולפגנג פון גתה עוד במאה ה- 18: "המוצא שלווה בביתו, בין אם הוא מלך או איכר, הוא המאושר באדם".

הכותבת: דפנה ברקת- סדר // ארגון// סטיילינג חפשו אותי בפייסבוק.

אתר: http://dafnabareket.com מייל: bareketg1@bezeqint.net סלולרי: 054-7744253
עוד ב-טרנדים בעיצוב:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.