חיפוש

עין בשמים

סרט המתח-מלחמה החדש 'עין בשמיים' מציג את הקונפליקטים שעומדים בפני האנשים שאחראים על ביצוע משימות רגישות בעורף האויב. עמרי מלצר צפה והנה מה שיש לו להגיד

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
הסרט "עין בשמים" הוא דרמת מתח המספרת על מבצע משותף של כוחות אמריקאים, בריטים וסומליים ללכידת טרוריסטים מתוך רשימת המבוקשים העולמית של "אל-שבאב", קבוצה סומלית מיליטנטית מוסלמית אשר מתכננת להוציא פיגועים במערב. המשימה מבוצעת הן על ידי מזל"ט, אותו מפעילים שני חיילים מהצבא האמריקאי והן על ידי כוחות סומליים אשר מושתלים בתוך האזור בו נמצאים החשודים ועוקבים אחריהם מקרוב. את המבצע מנהלת קולונל קת'רין פאוול(הלן מירן) מחדר הבקרה שלה ועוקבת אחר כל המתרחש. הסרט מתאר את הקשיים אשר מוצבים בפני כוחות לכידת הטרוריסטים, הן מבחינה מבצעית, והן מבחינה פוליטית-פיקודית, כאשר אנו הצופים רואים שההחלטות החשובות בנוגע למבצע מועברת משר אחד לאחר בתוך הקבינט המשולב, והמצב בשלב מסוים הופך לפינג פונג בתוך הממשלה הבריטית, אשר היה יכול להיות מאוד מבדר אם לא היה אבסורדי ומצער ביותר.

צפו בטריילר:

אף אחד מהפוליטיקאים לא רוצה לקחת החלטה שעלולה לפגוע בעתידו הפוליטי, מצד שני הסיטואציה האם לפעול או לא היא רגישה בזמן, מה שהופך את המתח במהלך הסרט לרב יותר. הסרט הצליח להחזיק אותי מתוח לאורך רובו ולא הרגשתי בכלל שעברו למעלה משעה וארבעים דקות כאשר הסרט נגמר. 'עין בשמים' שם דגש על הקונפליקטים המוסריים אשר ניצבים בפני השותפים למבצעים צבאיים מסובכים ורגישים, מהלן מירן עד לפוליטיקאים בפסגה ואפילו מפעילי המזל"ט עצמם, הלא הם העין שבשמיים, להם יש יכולת לחסל מבוקשים, מהנוחות של כיסא הבקרה, ללא סכנה ממשית לעצמם. עצוב לראות את אלן ריקמן בפעם האחרונה בידיעה שזו הפעם האחרונה שנראה אותו משחק בסרט, לפחות אפשר לשמוח שזה היה בסרט לא רע בכלל. באופן כללי הסצנות אתו ועם הקבינט המדיני אשר מחליט את ההחלטות בנוגע להתקדמות המבצע היו טובות במיוחד, והפאנצ' הסופי של פרנק בנסון היה הכי חזק משל כולם. הלן מירן הייתה מצוינת כאן, הדמות שהיא מציגה היא מהסוג של אלו שיעשו הכל בשביל המשימה, שהאמת שלהם ברורה להם והם כל כך הרבה זמן רוצים משהו שהוא נראה  להם כמו הדבר הכי הגיוני בעולם לעשות. לעומתם, אהרון פול (משובר שורות) אחראי על כמה מהסצנות הגרועות של הסרט. המשחק שהוא נתן הרגיש לי לא אותנטי בכלל, כאילו הוא לא מנסה אפילו, וחבל. לסיכום אומר שהסרט "עין בשמים" הוא סרט מצוין אשר מציג בצורה נפלאה את הקונפליקט עתיק היומין, האם האמצעים מקדשים או לא מקדשים את המטרה, והוא מצליח אפילו יותר על ידי כך שהוא לא מאכיל את הצופה את התשובה, הוא נותן לך לחשוב, לתהות ולספוג את האכזריות הבלתי נמנעת של העולם בו אנחנו חיים.

ציון במדד ויטרינה: 8.5

עין בשמים:

בימוי: גאווין הוד שחקנים: הלן מירן, אלן ריקמן, אאהרון פול אורך הסרט: 102 דקות ארץ ייצור: ארה"ב 2016 בבתי הקולנוע: החל מה-10.03.2016
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.