חיפוש

על אמצעי מניעה וקונדומים

מפגשים מיניים מרגשים ומעלים את התשוקה, אך הם גם עלולים לחשוף אותנו בפני שלל תופעות מהן כדאי להיזהר גם אם מדובר בשותפים קבועים. בין התופעות נמצאות מחלות מין שונות ואף הריון לא רצוי. אילו אמצעי מניעה קיימים בשוק? ומהם היתרונות והחסרונות שלהם? כל המידע מחכה לפניכם במאמר הבא

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הקדמה קצרה על אמצעי המניעה 

 

אמצעי המניעה נחלקים לשני סוגים: הסוג הראשון הינו - אמצעי מניעה המונעים מחלות מין והריון ומותאמים לאיבר המין הזכרי כמו: קונדומים.  הסוג השני של אמצעי המניעה הוא למניעת הריון ואמצעים אלו מתאימים לאיברי המין הנשי וכוללים: גלולות הורמונליות, דפים מתמוססים, ספוגיות מתמוססות, התקנים תוך רחמיים ומדבקות. חשוב לציין, שאמצעים למניעת ההיריון אינם מונעים מחלות מין ולכן מתאימים לשימוש בין בני זוג קבועים ופחות כאשר מדובר על מפגשים חד פעמיים. 

 

אמצעי המניעה: יתרונות וחסרונות 

 

קונדומים - הם אמצעי המניעה הזמין ביותר. ניתן לרכוש אותם באופן דיסקרטי דרך הרשת וכן בכל רשת פראם ואפילו בתחנות דלק וקיוסקים. הם עשויים מרצועת לטקס, אשר תפקידה לכלוא את נוזל הזרע ולחצוץ בין איברי המין. קיימים סוגים רבים של קונדומים בעלי מרקם מחוספס וחלק, עם או בלי קוטל זרע, בגדלים שונים ואפילו בטעמים. יעילותם במניעת הריון ומחלות גבוהה ביותר. היתרונות: מניעת הריון ומניעת מחלות מין. החסרונות: ישנם משתמשים המעידים על אי נוחות בשימוש ופגיעה בהנאה, עלולים להיקרע במהלך האקט המיני.

 

גלולות הורמונליות - אמצעי הגנה נשי המיועד למניעת היריון. בטרם נטילת הגלולות יש להיוועץ עם רופא נשים במטרה להתאים את הגלולות הנכונות (הרכבים הורמונליים המתאימים גם בעת תקופת ההנקה, גלולות המתאימות למקרים בהם קיימת קרישת יתר וגלולות עם מכלול הורמונלי מסוים המסייע בין היתר בטיפול באקנה ולהסדרת המחזור החודשי. היתרונות: מניעת הריון. החסרונות: נדרשת שגרה ברורה הכוללת נטילת הגלולה בשעה קבועה מדי יום, החסרת גלולה או יותר חושפת את המשתמשת להריון לא רצוי בעת המגע המיני. הגלולה אינה מונעת מחלות מין. 

 

דפים נמסים - אמצעי נשי בטוח מבחינה הורמונלית ומתאים לשימוש בקרב בני זוג קבועים. הדף הנמס מתאים לשימוש וגינלי, הוא מכיל קוטל זרע ונועד להחליף התקנים תוך רחמיים. היתרון: נח לשימוש, קל, נחשב ליעיל ונמצא בשימוש כשני עשורים, סמוי ולא מורגש בעת קיום המגע המיני. החסרונות: אינו מגן מפני מחלות מין. 

 

ספוגית וגינלית - אמצעי מניעה נשי המאפשר קיום יחסי מין עד שתיים עשרה שעות בדיסקרטיות ונוחות מלאה, בספוגית קיים ג'ל עם קוטל זרע המעניק הגנה מפני הריון לא צפוי של תשעים ואחת אחוזים. היתרונות: נוחות השימוש ודיסקרטיות. החסרונות: הספוגית אינה מגינה מפני מחלות מין.


התקן תוך רחמי -  התקן וגינלי המוחדר אל הנרתיק וקושר את שתי פתחי החצוצרות , מטרתו למנוע פליטה של ביצית ולמנוע את הסיכון להיכנס להיריון. ההתקנים כיום בטוחים מאוד לשימוש וכלל אינם מורגשים בגוף. חשוב לבצע מעקב תקופתי בידי רופא הנשים המטפל. היתרונות: נח מאוד, שומר על חווית יחסי המין, בטוח ומונע הריון. חסרונות: עלול לגרום לדלקות במקרים מסוימים, נדרש למעקב, אינו מונע מחלות מין. 

 

לסיכום, ניתן להסיק שהאמצעים היעילים ביותר מונעים לא רק הריונות לא רצויים אלא גם מחלות מין. שילוב של שני אמצעי מניעה כמו קונדום יחד עם גלולות או דפים מומסים מעלים את סיכויי ההגנה ותורמים ליחסי מין בטוחים ונוחים בין אם מדובר בבני זוג קבועים ובין אם מדובר בבני זוג מזדמנים. 

עוד ב-תזונה, בריאות וכושר:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.