חיפוש

הצעת חוק: פטור מתשלום שכר דירה בתקופת המשבר

כל הפרטים על הצעת החוק המבורכת שהוגשה על ידי ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת יחד עם חברי כנסת מכחול לבן, יהדות התורה ומרצ

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הצעת החוק המבורכת שיכולה להציל ממשבר כלכלי למעלה משני מיליון שוכרי דירות בישראל, הוגשה על ידי ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת ואליו הצטרפו גם  חברי הכנסת יזהר שי, אלון שוסטר ומיכאל ביטון, (כחול לבן), ח"כ יעקב טסלר (יהדות התורה) וח"כ תמר זנדברג (מרצ).

 

הצעת החוק שהוגשה קובעת כי כל תשלומי שכר הדירה במהלך משבר הקורונה, כמו גם אלה שצפויים עד 60 יום אחריה, יבוטלו לאלתר. המדינה, כך נכתב בהצעה, תישא בעלויות של המהלך ותפצה את השוכרים. "אנשים שיכנסו לחובות בשל שכר דירה יגררו את החובות במשך שנים, ועשויים להיות מפונים מבתיהם ברגע שיסתיים מצב החירום״, אמר ח"כ כסיף, יוזם ההצעה. "הצעדים שהובילה הממשלה עד כה מבטיחים טרגדיה חברתית נוראה, שתדרדר רבים לעוני, לדיור רחוב ולחרפת רעב. ההוצאה לשכר דירה בישראל גבוהה מאוד ביחס להכנסה, ולמרבית השוכרים כל פגיעה בהכנסה משמעותה הידרדרות לחובות כבר מהחודש הראשון". 

 

בנוסף להקפאת תשלומי שכר הדירה, הצעת החוק החדשה, שנוגעת ל-2 מיליון שוכרים בישראל, קובעת כי אין לפנות דיירים שמתקשים לעמוד בתשלום שכר הדירה בתקופת המשבר - גם אם הם משתכנים במבנים ציבוריים או במבנים שאינם מאושרים על פי החוק. בינתיים, עד שיוחלט על גובה הפיצוי למשכירים ועד שיוצגו קריטריונים שבהם שוכרי הדירות צריכים לעמוד כדי לקבל את ההטבה, ההצעה קובעת בכלליות כי זכאי לכך כל שוכר שפרנסתו נפגעה עקב המשבר ויכול להוכיח זאת. הפיצויים, על פי ההצעה, אמורים להגיע מקרן הפיצויים הממשלתית למשבר הקורונה, ושר האוצר אמור להכריע בעניין גובהם. 

 

"באחריות המדינה לדאוג כעת, מראש, לשוכרים ולבעלי הדירות שמתקיימים מהשכירות", סיכם ח"כ כסיף לאחר הגשת ההצעה, "אנחנו יודעים שיש מקורות תקציביים לכך, רק שלא משתמשים בהם בגלל החלטה של הממשלה להפקיר את החלשים".

 

בתמונה: חבר הכנסת עופר כסיף - יוזם ומגיש הצעת החוק. 

עוד ב-ימי קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.