חיפוש

קיץ יפני

מוזיאון העיצוב בחולון מציג בכורה עולמית לתערוכה רחבת היקף של הסטודיו היפני המצליח ננדו nendo, המדורג בין חמשת המובילים בעולם

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
מוזיאון העיצוב חולון מציג בבכורה עולמית תערוכת רטרוספקטיבה ראשונה של סטודיו ננדו - סטודיו העיצוב היפני המוביל בעולם. את הסטודיו מוביל המעצב אוקי סאטו, הנחשב לאחד הכישרונות המבריקים בדור המעצבים הבינלאומי הנוכחי. סאטו, שהקים את הסטודיו לפני 14 שנה בהיותו בן 25 בלבד, הוכתר לאחרונה בתואר "מעצב השנה" הן של Wallpaper* Magazine והן של Elle Décor.

בין העבודות המסקרנות בתערוכה:

סדרה של 20 בקבוקונים המכילים גשם. ננדו בחרו להתעסק בריבוי הניואנסים של המילה גשם ביפנית, שבה קיימות עשרות מילים לגשם, בהתאם לתנאי מזג האוויר ולשעה. בהצגת 20 סוגים של גשם קיוו לבטא את מערכת היחסים הייחודית של התרבות היפנית עם הטבע. בקבוקונים של גשם בקבוקונים של גשם לוח שחמט מזכוכית הרקורט שכליו משמשים ככוסות שתייה. תוך שהם משתמשים בקריסטל שהושק בשנת 1841 על ידי החברה הצרפתית המיתולוגית באקרה ונותנים לו פרשנות עיצובית חדשנית, קושרים ננדו בין חווית השתייה המשותפת למשחק שחמט. מטריה בעלת חיים משל עצמה - מטרייה שהידית שלה לא רק מייצבת אותה בעת השימוש, אלא מאפשרת לה לעמוד באופן עצמאי כשהופכים אותה על הידית, להיתלות משולחנות, ולהישאר מושענת על קיר כשהיא אינה בשימוש. מטריה בעלת חיים משל עצמה מטריה בעלת חיים משל עצמה שוקולד - גורמים רבים קובעים את טעמו הסופי של השוקולד בהם: ארץ המוצא של הקקאו, סוג הקקאו, אחוז הקקאו, והטכניקות השונות בהן משתמש השוקולטייר. ננדו יצרו קונספט חדש לשוקולד המבוסס על צורתו ועל מרקמיו הייחודים כאלמנטים הנותנים לשוקולד את טעמים שונים. לכל אחד מתשעת סוגי השוקולד שם שלקוח ישירות מביטוי יפני המשמש לתיאור מרקם. שוקולד מנקודת מבט יפנית שוקולד מנקודת מבט יפנית במיוחד לתערוכה עיצבו בננדו עבודה חדשה שתוצג בחולון בבכורה בינלאומית. העבודה, בשיתוף חברת אבן קיסר, מיוצרת בימים אלו בישראל ובאיטליה, ותיחשף לקראת הקמת התערוכה במוזיאון ביוני.

קיץ יפני במוזיאון העיצוב בחולון

מתי: 7/6/16 – 30/10/16 איפה: מוזיאון העיצוב בחולון אוצרת: מריה כריסטינה דידרו
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.