חיפוש
לקניה!

קשב וריכוז עולים כיתה

רגע לפני הריטלין - הכל על שיטות נוספות לטיפול בבעיות קשב וריכוז

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה, נפגשנו עם ריקי סימון - מאמנת נוירו קוגניטיבית לשיפור יכולות קשב וריכוז, לשיחה על חידושים וגישות מתקדמות בטיפול בבעיות קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים 

 

הפרעת קשב וריכוז, היפראקטיביות ולקויות למידה הינן תופעות שכיום ילדים ומבוגרים רבים מתמודדים איתן. האם ניתן לשים את האצבע על הסיבות לתופעה ההמונית הזו?
 

מדובר בשילוב של תורשה וסביבה, מרכיב גנטי-תורשתי לצד חשיפה מרובה למסכים וסביבה מרובת לחץ וגירויים שמקשים על תלמידים להצליח להתרכז לאורך זמן, להשלים משימות ולהפנות קשב למטלות חשובות בעיקר לימודיות. בימינו, ריבוי הערוצים, המסכים והמסרים שמפציצים אותנו מכל כיוון, בהחלט תורמים להגברת התופעה.
 

מה קורה אצל ילד או מבוגר שיש לו הפרעת קשב ADD  או ADHD?

 

קודם כל תהליכי הלמידה נפגעים, שכן הקשב והריכוז נחוצים לשלב הקליטה הראשוני של מידע חדש. תלמידים בעלי הפרעת קשב הם בדרך כלל נבונים אפילו מעל הממוצע, אך רובם לא מצליחים לנצל את הפוטנציאל שלהם בגלל הקושי להתרכז ולהתמקד במשימות הלימודיות וכתוצאה מכך, התסכול שלהם גובר וההערכה העצמית של התלמידים יורדת.

 

גם חיי החברה אצל ילדים ויחסים בינאישיים אצל מבוגרים נוטים להיפגע כתוצאה מהפרעת הקשב, שכן האימפולסיביות, הקושי באיפוק וההתפרצויות הלא נשלטות הם מאפיינים מרכזיים המפריעים להם להתחבר לחברים, להיות סבלניים, להקשיב לדברי אחרים מבלי להתפרץ ועוד. כמובן שכל אלה מובילים לירידת הבטחון העצמי ותסכול מכישלון במערכות יחסים.

 
מה לגבי הטיפול, האם הוא מחייב נטילת תרופות?
 
אנשים רבים נרתעים מנטילת טיפול תרופתי להפרעות קשב וריכוז, במיוחד כאשר מדובר בילדים בשל תופעות לוואי כמו פגיעה בתיאבון, כאבי ראש, אפאתיות וחוסר מוטיבציה. באמצעות שיטת אטנגו אנחנו מציעים למי שמעוניין לטפל בהפרעת הקשב ללא תרופות, או במקביל לנטילת תרופות (לפחות בשלב הראשוני), לנסות את השיטה הנוירו-קוגניטיבית החדשנית שנועדה במיוחד לאוכלוסיית הסובלים מקשיי קשב וריכוז. 

השיטה הנוירו-קוגניטיבית כוללת שני ערוצי טיפול: נוירולוגי אשר מעלה את פעילות גלי המוח ומסייע בהאצה של הדופמין, וקוגניטיבי אשר מפתח את הכישורים המוחיים כמו: קשב, ריכוז, מוסחות, מהירות תגובה, זיכרון ועוד, ובכך היא מביאה לתוצאות מהירות ובעלי השלכה הן בלימודים והן באורח החיים היומיומי. 

 

לקבלת פרטים נוספים ולהרשמה להתנסות בתוכנת אטנגו - לחצו כאן >>

 

טיפול בבעיות קשב וריכוז - לא חייבים תרופות! (לפרטים נוספים לחצו כאן)

 

איך בעצם עובדת שיטת  הטיפול שאתם מציעים?

'אטנגו' היא תכנית לתרגול עצמי במחשב הביתי. זה נעשה באמצעות מערכת ממוחשבת אונליין שפותחה כאן בישראל ומשווקת בעולם בכמה שפות. המערכת עובדת על שיטת משוב בזמן אמת, כך שבכל רגע נתון יודע המשתמש באיזה גובה ריכוז הוא נמצא. שיטה בלעדית זו לא רק שגורמת למשתמש להפעיל ריכוז גבוה ולאורך זמן, אלא גם מעלה את המוטיבציה, מעניקה חווית הצלחה ועוזרת להשיג תוצאות אמתיות ובזמן יחסית קצר.  

לרשות כל משתמש עומד נציג תמיכה אנושי שעוקב אחר התוצאות וההתקדמות ומלווה את המשתמש במשוב בדוא"ל ו/או בשיחות טלפוניות – הכול לפי הצורך. התרגול של כל אחד ואחד נבנה בהתאמה אישית לפי היכולות, ובהמשך התכנית מתקדמת בהתאם לקצב האישי. וגם כאן, כמו בכל אימון – על מנת לראות תוצאות, חשוב להתמיד.

 

מהי החדשנות בשיטה זו?

 

החדשנות היא באופן הטיפול המתבסס על תוכנות לאימון המוח המשיגות באמצעות למידה סנסומוטורית, מיומנויות ודפוסים חדשים. למידה סנסומוטורית (כמו ללמוד לרכוב על אופניים) מביאה לשיפורים הנשארים קבועים.
 

ואיך התוצאות?

 

אנחנו רואים שיפורים משמעותיים אצל כל מי שמתאמן באופן סדיר. תוצאות ראשוניות ניתן לראות כבר לאחר מספר שבועות מתחילת התרגול - הכולל הגדלת טווח הקשב. לאחר 2-3 חודשים נוספים ניתן להבחין בשיפור ניכר גם במיקוד בזמן השיעורים, בהפחתת אימפולסיביות, זיכרון טוב יותר ושיפור יכולת ההתארגנות וההתנהלות האישית. גם הדימוי והביטחון העצמי בדרך כלל עולים, בעיקר בשל תחושת חווית ההצלחה מהתהליך. פרק הזמן הדרוש להשגת תוצאות סופיות הוא כ-5 חודשים בלבד.


חשוב לציין כי טיפולים תרופתיים כגון ריטלין אמנם עוזרים בהעלאת רמות הקשב אך הם אינם משפיעים על תפקודים ניהוליים שהם אותן מיומנויות האחראיות על התפקוד היומיומי שלנו למשל: איפוק, בקרה על תגובות, אירגון, תכנון, עמידה בזמנים, קבלת החלטות ועוד.

 

לקבלת פרטים נוספים ולהרשמה להתנסות בתוכנת אטנגו - לחצו כאן >>

 

ומה לגבי תופעות לוואי?

 

היות ומדובר באימון שאינו פולשני, שפועל באופן מקביל לפעילות היומיומית של המוח, אין תופעות לוואי. למעשה, ישנם יתרונות נלווים כגון שיפור במצב הרוח, שליטה טובה יותר בהתנהגות, שינה טובה יותר ועוד. יתרונות נוספים כוללים צלילות, יכולת קבלת החלטות, יצירת סדר עדיפויות וארגון.
 

אנחנו נמצאים ממש לפני תקופת החזרה ללימודים. איזו הצעה את יכולה לתת לנו ההורים, שמעוניינים לעזור לילדנו להתגבר על הבעיות ולהצליח בלימודים?
 

ילדים עם הפרעת קשב וריכוז אינם חולים, אלא מוחם עובד באופן שונה ומתבטא בקושי קוגניטיבי. על כן לפני מתן טיפול תרופתי, כדאי ואפילו חובה לנקוט בדרכי טיפול טבעיות. באמצעות האימון הקוגניטיבי שהוא טבעי לחלוטין אשר נבדק במחקר וצבר כבר כמה שנות ניסיון, אפשר יהיה לסייע לכל ילד וילדה עם הפרעת קשב להתמודד טוב יותר ולהתגבר על הקשיים. 

 

להתייעצות נוספת עם ריקי סימון ולפרטים נוספים על שיטת האימון המוחי של חברת אטנגו, לחצו כאן

 

עוד ב-ארכיון הורים וילדים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.