חיפוש

שביל הים האדום

בימים אלו נחנך שביל טיול חדש בהרי סיני, שיפגיש את המטיילים עם התרבות הבדואית המסורתית ועם נופי טבע לא מוכרים. אורך השביל 160 ק"מ ומשך ההליכה כעשרה ימים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

לאחר ההצלחה והביקורות הנלהבות שקצר "שביל סיני" במצרים, שנחנך בשנת 2015, נחשף בימים אלו מסלול ארוך חדש - "שביל הרי הים האדום" (Red Sea Mountain Trail).

 

השביל, הנמתח לאורך של 170 ק"מ, נחשב לארוך מסוגו במצרים, והוא מספק הצצה אל אזורים ונופים לא מתויירים, המצויים בסמוך לעיירת התיירות ע'רדקה שלחופי הים האדום. זאת, במטרה למשוך סוג חדש של תיירות לאזור, ולא רק בטן-גב.


על אף שהשביל קרוי "חדש", מדובר למעשה בחיבור בין רשת שבילים קדומים ששימשו בעבר את הבדואים במסעות החסר והציד שלהם. שבילים אלו מתוחזקים באופן שוטף על ידי השבטים הללו. באופן זה, יזמי הפרויקט מתייחסים לשביל כאל מיזם קהילתי, ורבים מהבדואים המתגוררים לאורכו ייקחו בו חלק פעיל, למשל בתפעול מרכזי תרבות ואירוח. כאן, שימור התרבות יקבל חשיבות גדולה למדי, וזאת בניגוד לתרבות האירוח שמוצעת בחופי סיני.

מפת שביל הרי הים האדום

 

"שביל הרי הים האדום ישנה את התיירות באזור, ויצור מקומות עבודה לבדואים, בהם תפקידי הנהגה שיעצימו אותם ואת מורשתם", אומר בן הופלר, אחד מיזמי השביל. בין השאר, מדריכים מקומיים ומובילי שיירות גמלים ילוו את המטיילים בשביל, שניתן לסיימו בכעשרה ימים. בדרך, יוכלו המטיילים ליהנות מארוחות בדואיות מסורתיות. "שבילים מסוג זה פופולריים למדי בימים אלו, מאחר שהם מציעים חוויה אמיתית, היטמעות של ממש, בתרבות המקומית. בשביל זה, החוויה התרבותית תהיה משמעותית, במיוחד לאור העובדה שהדרך מלווה על ידי הבדואים מהאזור, שיספקו את המזון והמים בדרך", מוסיף הופלר.

 

לדבריו השביל מתאים למי שמאס בקצבה המהיר של העולם, קצב שכמעט ומחק את תרבות הנדודים של הבדואים. כך, הטיול בשביל זה למעשה ייקח את המטיילים אל ימי העבר - ובכך ישמר את עתיד המורשת המקומית.

 

"למורשת הבדואית יש שורשים קדומים, של אלפי שנים, והיא מציגה פרק חשוב של ההיסטוריה האנושית", אומר הופלר. "זהו אוצר תרבותי ואנו מקווים שאנשים ייקחו חלק בשימורו. יש סיכוי שאנו הדור האחרון שעוד יכול להותיר את התרבות הזו קיימת".

 

כדאי לדעת כי על אף שהשביל החדש רק נחנך, יזמיו כבר פועלים במרץ על הרחבתו העתידית, לאורך של 1,000 ק"מ. הוא יחלוף לאורך הים האדום וייפתח לקהל המטיילים בעוד מספר שנים.

 

למי שמעוניין, קבוצת המטיילים הראשונה בשביל צפויה לצאת בקרוב. פרטים נוספים בדף הפייסבוק של השביל.

 

עוד ב-תיירות ונופש ארכיון:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.