חיפוש
לקניה!

שדת המחשבות הטובות

טל בוקריס לקחה את הטכניקות שלה כמאמנת אישית, זוגית ומנחת הורים, חיברה עם חוויות אישיות כאמא – וכתבה ספר ילדים שמלמד הורים כיצד לעודד חשיבה חיובית אצל ילדיהם. נפגשנו איתה לראיון על הספר ועל הורות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

להתמודד עם הפחד

כל הורה מכיר את הרגע הזה, שבו ילדו זקוק לעזרה. לא עזרה פיזית או חומרית, אלא עזרה למצוא את הכוחות הפנימיים כדי להסתער על העולם. לעיתים ילדינו שוכחים שיש בהם כוחות כאלה  - זה מה שקורה בתחילת הספר "שדת המחשבות הטובות", כאשר הילד אביה לא רוצה ללכת לבית הספר. טלי ,אמו, מספרת לאביה סיפור, שהגיבורה שלו היא  "שדת המחשבות הטובות",  ומסבירה לאביה כי אם יזמין את שדת המחשבות הטובות, היא תגבר על מחשבות הרעות,הפחדים וכל מה שעושה לו רע  "אבל היא תגיע רק אם תאמין בה".

 

הספר שדת המחשבות הטובות  מלווה באיורים קסומים וצבעוניים ובעצם מגולל סיפור בתוך סיפור – הוא מדגים לנו אינטימיות בוקר נעימה בין אמא לילד, וגם לוקח אותנו למחוזות דמיוניים של שדים פלאיים, שאחראים על מצב רוחנו.

 

מבוסס על מקרה אמיתי

"הספר הזה שכב במגירה שבע שנים", מספרת טל, מאמנת אישית ומטפלת זוגית, "הוא התחיל במקרה אמיתי, כשבני אביה לא רצה ללכת לבית הספר. מצאתי עצמי כאמא, וגם כאשת מקצוע – מנסה לתת לו כלים כדי להתמודד עם המחשבות שלו. עם הזמן, ידעתי שיש לי כאן סיפור שיום אחד חייב לצאת לאור". לפני שנה, טל החליטה כי בשלו התנאים והפכה את הזכרון המתוק לספר ילדים, המתאים לגילאים מגוונים, מפעוטות ועד לגיל הוריהם.

 

"שדת המחשבות הטובות" אולי נהנית מעולם ילדותי ופלאי, אבל למעשה זוהי שיטה שטל מלמדת בקליניקה שלה את המבוגרים. "זו טכניקת אימון", מגלה טל, "הנוסחה אומרת שמחשבה יוצרת רגש ורגש יוצר תגובה. אנחנו יכולים לשלוט על המחשבות שאנחנו בוחרים לחשוב, וזה ישפיע על ההתנהגות שלנו. "זה יותר מקלישאה- זו דרך חיים שכדאי להכיר, ללמוד ומומלץ לחנך לפיה את ילדינו".

 

איך, למשל?

"לדוגמא - עם זוגות שאני עובדת איתם, אני מגלה לפעמים שצד אחד מטיל את האחריות של האושר שלו על צד שני, זו מחשבה שהוא בוחר לחשוב. אם תחשבו אחרת, ותהיו אחראים לאושר שלכם, גם הזוגיות שלכם תשתפר. אני עובדת על זה עם יחידים ועם זוגות, וזה קשה, צריך כל הזמן תזכורות לחשוב מחשבות טובות. לכן חשוב כל כך כהורים, שנעודד את ילדינו לעשות זאת מגיל צעיר".

 

טל, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני ביעוץ חינוכי, מקבלת מטופלים בקליניקה שלה בנהריה, וכבר 15 שנה שהיא לא מפסיקה לפגוש אנשים, לגעת, לייעץ ולטפל. באופן מפתיע, היא דווקא לא עובדת עם ילדים - אבל בהכשרתה כמאמנת הורים, היא נפגשת עם הורים רבים, והיום מרצה ברחבי המדינה עם ספרה, כדוגמא לאיך אפשר לעודד חשיבה חיובית בדור הבא. "אני מקבלת תגובות מפתיעות על הספר", היא מגלה, "אמא אחת סיפרה לי שהיא נתנה את הספר לפסיכולוגית של הילד, והוא עוזר להם בעבודה המשותפת. שמעתי שבגן ילדים כלשהוא סיפרו את הספר בשעת הסיפור, והיועצת התלהבה ממנו, ויזמה פעילות קבועה בעקבותיו. משמח אותי שאני מצליחה להעביר את האג'נדה החינוכית שלי".

 

תמשיכי לכתוב ספרי ילדים?

"האמת היא שזו ההתנסות הראשונה שלי והיא נעימה, אבל אני כבר עובדת על רומן למבוגרים עכשיו", היא מגלה, "זה יהיה סיפור אהבה עם הרבה כאב."

 

ואביה, מה הוא אומר על כל זה?

"הוא כבר בן 15, אז הוא מתעניין בדברים אחרים", צוחקת טל. 

מזל, אם כן, שיש ספר בו הצאצא ישאר לנצח אותו ילד תמים עם חיוך חולמני, שמאמין לאגדות של אמא ומלמד את עצמו לחשוב מחשבות נעימות. 

 במיוחד לגולשי ויטרינה:

עוד ב-ספרי ילדים ונוער:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.