חיפוש
לקניה!

שלושה ימים בכרמל, בחיפה ובעכו

טיולי פגסוס בשיתוף עם ויטרינה מזמינים אתכם לטיול מאורגן של שלושה ימים בחיפה הפחות מוכרת ומלאת החן וההדר, באזור הכרמל ובעיר העתיקה של עכו. כל הפרטים וגם מחיר מיוחד לחברי ויטרינה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הטיול בחיפה ובעכו יקח אתכם לשלושה ימים ושני לילות של סיורים במקומות מרתקים, באתרים היסטוריים ומיסתוריים בכרמל ובמרכזי הבילוי והקולינריה של שתיים מהערים היפות בישראל. 

 

יום 1: הכרמל וחופו, צלבנים והרבה ירוק


נתחיל את טיולינו בנסיעה אל חורשת לימור אשר בעתלית ונצא למסלול הליכה קצר הכוללת את התצפית הטובה ביותר אל המבצר הצלבני המסתורי שנמצא בתוך בסיס השייטת. השנה מציינים ההיסטוריונים 800 שנה לבנייתו של מבצר דסטרואה האדיר שמעולם לא היה מסתורי יותר. כקילומטר של מסלול הליכה מעגלי ונוח עם עליה מזערית. מתאים לכל גיל. נמשיך אל בית העלמין הצלבני בעתלית שבו קבורים מאות צלבנים ועולי רגל שפקדו את האזור בזמן ממלכת הצלבנים השניה ונשמע סיפורים מרתקים על מסעות צלב, אבירים ונסיכות בטירות מבוצרות. 


ממש מעל כלא שש מסתתר עוד סיפור מרתק ובלתי ידוע, סיפורו של משה לזרוביץ' וכלא שש בתקופת המנדט הבריטי. נמשיך במסלול הליכה מחניון אורן אל עין הוד דרך מערת אצבע הארוכה והאפלה אליה ניכנס עם פנסים ואם לא דרקונים, בוודאי נראה עטלפים. לאחר סיור קצר בכפר האומנים עין הוד, נצא להפסקת צהריים ובסיומה נעלה לראש הכרמל בכביש בית אורן הידוע והחביב על כל חיפאי ונשים פעמנו אל אוניברסיטת חיפה לתצפית פנורמית עוצרת נשימה ונצא לסיור מרתק במוזיאון הכט שזוכה לתהילה רבה בארץ ובחו"ל בשל עושר הממצאים המדהים שבו, תחלופת התצוגות ואופן ההצגה.  בסיומו של יום מרתק זה בתום הסיור נגיע למלוננו להתארגנות בחדרים.

 

יום 2: חיפה, עיר עם עתיד

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום עם סרט (באורך מלא) ביחד עם קפה ומאפה באחד הפאבים על ציר מוריה. בסיומו נצא בדרכנו אל נתיב אלף המדרגות המפורסם היורד מן הכרמל אל העיר התחתית. נרד בזהירות כ 850 מדרגות בהן נחבאים המון נופים, מבנים מעניינים, נופים משגעים וסיפורים. מתי נבנה הטכניון הישן, ומדוע דווקא שם? איפה היה הבית הראשון על הכרמל והיכן בנה הנשיא הראשון חיים ויצמן, בית לאימו היקרה?  

 

נעבור בשכונות הדר וואדי סאליב שם נשמע על המרד העדתי הראשון בישראל. להפסקת  הצהריים שלנו נעצור בעיר התחתית של חיפה למקדש לחובבי האוכל המזרחי. בתום ההפסקה נבקר בכנסיית בית החסד ונשמע את סיפורם המרתק של כאמל שחאדה ואשתו אגנס הידועים בתור 'המלאכים של האסירים'. לאחר האוכל נצא במסלול הליכה יפה ומרענן בואדי שיח אל מעיין צלול ושרידים מרשימים של כנסיה כרמליטית. לא זו המפורסמת, עתיקה ומסתורית הרבה יותר. נמשיך ונפגוש את ראשי ונכבדי העדה האחמדית שיטיפו לנו בחיוך מסרים של שלום, אחווה ורעות... לבוש צנוע .בסיומו של יום מרתק זה נחזור למלון. 

 

יום 3: תרבות היסטוריה ושווקים בעכו


לאחר ארוחת הבוקר נצא לעכו ועם ההגעה לעיר נחל את סיורנו בגנים הבהאים שם התגורר בשנותיו האחרונות הנביא המייסד של הדת הבהאית. מאמיניו, פיתחו גנים מטופחים סביב המקדש, יופי ואסתטיקה נדירה ונהדרת משרים על הנוכחים נועם שלווה ורוגע. בהתאם לאישור של מפעילי המתחם נוכל להכנס אל מקדש התפילה המרכזי ולהתרשם מהמראה הצנוע ביותר שלו. בתום הביקור, נמשיך למתחם הארכיאולוגי של מצודת המסדר ההוסטלרי הצלבני. המתחם מהמאה ה 12 ונתגלה בטעות במחצית השניה של המאה הקודמת.

 

נסייר באולמות האבירים ששימשו לקליטה ואכלוס צליינים רבים, באולמות אחסון מזון, מתחם השינה. נעבור בחצר הפנימית אשר שימשה לאימונים, תפילות וחיי החברה של המסדר, את מתחם ההוספטלרי נעזוב דרך המנהרה הסודית המובילה אל מחוץ החומות של המצודה. עם צאתנו מן המצודה, בדרכי המסתור, נעלה באיזור הבאזר הטורקי. השוק שחלש על כל מרכז העיר העתיקה בלט בחאנים הגדולים וכמובן בחמאם אל באשה המפואר, נכנס לביקור בחמאם שם נצפה בסרטון שמציג את פועלו ותולדותיו.

 

נמשיך בסיור בסימטאות העיר ונראה את החומות של הסראייה ובית הכלא העירוני שנפרצו ע״י חיילי המחתרות במאי 1947.אחד המבנים המרשימים ביותר של עכו, ללא ספק, מסגד אל ג׳זאר, על פי המסורת המוסלמית שומר המקום על שערת מזקנו של הנביא מוחמד. אנחנו נראה את המסגד ואם הרשות המקומית תאשר לנו, נוכל לעלות ולבקר בחצרו של המסגד, להתרשם מאופן הבנייה המסיבי ומהמערך העיטורי המיוחד הן לתקופה ולמקום. משם נמשיך ונעלה אל החומה הצפונית של העיר. החומות נבנו וחודשו מספר רב של פעמים בתוואים שונים. נראה את החפיר העצום ושתי החומות המקבילות. נמשיך בסיור דרך הסמטאות אל השוק הטוב והמוכר של עכו העתיקה. נחלוף על פני הרוכלים והמסעדות  בדרכנו אל בית הכנסת של רמח״ל (רבי משה חיים לוצטו), משכיל, איש אשכולות המוכר כאיש המסורת היהודית והקבלה. אם הזמן והמקום יאפשרו לנו נכנס ונתרשם מבית הכנסת העתיק.

 

אחרי הביקור בבית הכנסת נמשיך בהליכה הנינוחה בסמטאות השוק אל כנסיית סנט ג׳ורג׳ היוונית האורתודוקסית ובמידת האפשר נבקר בה גם. בתום הביקורים באיזור השוק, אנחנו נמצא בנקודה בה נפגשו שלושה מתוך הארבעה הרובעים ההיסטוריים של העיר. נקודת המפגש בין הרובע הפיזאני (Pisa) - ג׳ינובזי (Genova) והטמפלרי (Templar). כאן נמצא הפתח דרכו נכנס אל המנהרות התת קרקעיות של התקופה הצלבנית שנתגלו לראשונה רק בתחילת שנות ה 90. אנחנו נעבור במנהרה ששוקמה באופן יוצא מן הכלל ונוח למבקרים. מערכת המנהרות חיברו בעבר בין הארמון המבוצר הצלבני שבתוך העיר לבין הנמל העתיק שמחוץ לחומות. אחרי מנוחה קצרה אל מול הנוף לים הפתוח נעלה שוב על החומות של העיר ונצעד חזרה אל שער העיר. נמשיך פנימה חזרה אל השוק העירוני שהוא מאז ומעולם הלב הפועם של העיר. בדרך נחלוף על כיכר השעון, האח של הכיכר ביפו, הניצב לצד החאן אל עומדאן המפואר. נמשיך עוד פנימה אל השוק. הפעם הזמן לרשותנו. נעצור נתבונן, נריח ונבחן את הסחורה הטרייה והחומוס הטעים ביותר בכל האזור. בסיומו של יום עשיר זה נחזור אל המלון כאן למעשה יסתיים סיורנו ולאחר 3 ימים מרתקים בעיר חיפה ובסביבה הקרובה נתפזר איש ואישה לביתו.

 

מחיר הטיול: 1,490 ש"ח לאדם

* המחיר הוא לנוסע בחדר זוגי (תוספת של 400 ש"ח לנוסע סינגל בחדר זוגי)

 

המחיר כולל:      

תחבורה  באוטובוס תיור ממוזג ומאובזר

כניסה לכל האתרים והסיורים כמפורט בתוכנית

הדרכה מאת מורה דרך מוסמך מצוות פגסוס

שתי ארוחות בוקר ושתי ארוחות ערב

מלון מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים 

 

המלון המארח (נתון לשינויים בשמירה על אותה רמת דירוג): מלון הבוטיק ביי קלאב בירושלים

 

מועדי הטיול:

23/06 - 21/06

07/07 - 05/07

16/07 - 14/07

 

מקום המפגש:

מקום המפגש בתל אביב: תחנת רכבת סבידור בשעה 10:30

מקום המפגש בירושלים: בנייני האומה, תחנת אוטובוס אחרונה, בשעה 09:00

 

לפרטים נוספים והרשמה: 03-6374000

 

הערות כלליות:

יציאת הטיול ומחירו מותנים בהרשמה של 15 נוסעים לפחות.

ארוחת צהריים בהצטיידות אישית.

מומלץ להצטייד בנעלי הליכה נוחות.

יש להגיע לפחות 20 דקות לפני מועד היציאה. אין המתנה למאחרים.

אי הגעה בזמן הנקוב יחויב בדמי ביטול או הגעה ליעד ללא זיכוי כספי

הטיול יתקיים בכל מזג אוויר אלא אם החברה מעדכנת אחרת

זמני היציאה וההגעה כפופים להסדרי תנועה, הוראות ממשלה, כוחות בטחון ו\או גורם בעל סמכות

המחיר לנוסע בחדר זוגי בטיולים הכוללים לינה

תנאי ההרשמה וביצוע הטיולים בכפוף לתנאי ההתקשרות והאחריות לפי פרסומי הטיולים בחוברת פגסוס ישראל.

המחיר נכון למועד המצוין בראש העמוד, פגסוס שומרת לעצמה זכות לשנות המחירים ללא הודעה מוקדמת.

 

תנאי ביטול: 

ביטול ההזמנה עד 8 ימי עסקים מלאים לפני מועד הטיול ללא דמי ביטול (לא כולל שישבת ו/או חגים)

ביטול מתחת ל- 8 ועד 4 ימי עסקים מלאים לפני מועד הטיול יחוייב בדמי ביטול בסך 250 ₪ לנוסע/ת. 

ביטול הטיול 1 יום עסקים לפני היציאה יחויב בדמי ביטול מלאים.

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל ויגבו מאמצעי התשלום שמסר הלקוח בעת ההרשמה.

עוד ב-חופשה בארץ:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.