חיפוש

תקדים עולמי: מקרה ראשון של הדבקה מבעלי חיים

שני מקרים של העברת הנגיף לעובדים בחווה לגידול חורפנים בהולנד הובילו להחלטה החריגה להמית 10,000 חורפנים. עד כה, זוהו 10 חוות ברחבי המדינה כנגועות בקורונה. זו הפעם הראשונה שהתגלתה הדבקה של אדם שמקורה הוא בעל חיים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

ממשלת הולנד הורתה על המתת 10,000 חורפנים שמהווים פוטנציאל הדבקה של בני אדם בנגיף הקורונה. זאת, לאחר שזוהו ואומתו שני עובדים בחווה כחולי קורונה, כשמקור ההדבקה שלהם הוא בעל החיים עצמו. הדאגה בהולנד ובעולם כולו רבה, שכן זו הפעם היחידה עד כה שבה התגלה מעבר של הנגיף מבעלי חיים לבני אדם מאז התפרצה המגפה.

 

ההחלטה התקבלה ביום רביעי האחרון, זאת לאחר שהממשלה קבעה כי חוות חורפנים בהן התגלה נגיף הקורונה עלולות להוות מוקד הדבקה ארוך טווח של המחלה. על פי רשות המזון במדינה, עד כה נמצאו סימני תחלואה בקורונה של חורפנים  ב-10 חוות ברחבי הולנד. קושי מרכזי באיתור החורפנים שנדבקו הוא שבדומה לבני אדם – גם הם אינם תמיד מראים סימפטומים של הנגיף.

 

באפריל התגלו מקרי הדבקה ראשוניים של מטפלים ועובדים בחוות כאלה – כאשר חודש לאחר מכן, הממשלה גילתה כי שניים מהמקרים מקורם בחורפנים. מדובר בהעברה היחידה של הנגיף מבעל חיים כלשהו לבני אדם, שזוהתה עד כה בעולם.

 

לאחר סיום הליך ההמתה, צפויות החוות לעבור חיטוי יסודי, כדי לנקות אותן לחלוטין משאריות אפשריות של הנגיף. בימים כתיקונם, נעשה שימוש בהולנד בפרוותם של החורפנים למטרות ייצוא, בשווי מוערך של כ-90 מיליון יורו לשנה, מתוך 140 חוות חורפנים הפועלות במדינה. הממשלה ההולנדית התחייבה לפצות את הגורמים המושפעים כלכלית מהמהלך.

 

הכתבה מקורית התפרסמה באתר N12

עוד ב-קורונה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.