חיפוש

תרבות יום א': אומנות

התערוכות שיפתחו או יסגרו השבוע. החדשות מעולם האומנות, ששווה לבקר ולהציץ.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

"גן השלושה" - תערוכה קבוצתית של שלושה אומנים

גלריה נולובז מציגה תערוכה קבוצתית של חגי לוריא, גיורא ברגל ורקפת וינר עומר ומלווה אותה המוזיקאי והמשורר זיו רובינשטיין בטקסט בין 3 פרקים.
שלושת הציירים הם חלק מקבוצת אמנים בגלריה שיתופית הפועלת בדרום תל אביב. באופן שרירותי לכאורה, החליטו השלושה להציג יחדיו ולבחון את הריאקציה הנוצרת ביניהם כמו במעבדת מחקר שבה מניחים כמה יסודות זה לצד זה. במהלך העבודה על התערוכה נגלה מערך של הקשרים תרבותיים, תפיסות עולם וחיפוש בתוך שפת הציור. הגישה והיחס למרכיבי יסוד בשפה זרמו מתחת לפני השטח ויצרו קשר והקשר. 

רקפת וינר עומר

שעות פתיחת הגלריה:

רביעי, חמישי ושבת 11:00-14:00. חמישי 18:00-21:00. אירוע הפתיחה: 27.2.20 בשעה: 20:00 נעילה בשבת ה-21.3.20
שיח גלריה יתקיים ביום שבת ה-14.3.20 בשעה 12:00

גלריה נולובז , זבולון 19 תל אביב

 

הדפס להמונים 

התערוכה כוללת עבודות דו־ממדיות תלת־ממדיות ומיצבים שנוצרו בטכניקות ההדפס ומשלבים מדיומים שונים. כך נוצר שיח בין היצירות השונות. בעבודות בולט הריבוד העשיר של השפעות תרבותיות ושל סוגי מידע, והן משקפות את האופן שבו מדיום ההדפס יוצר מודל לצורות חדשות ועדכניות של ייצור אמנותי. 

רחלי שרפשטיין וקרן שפלישר. צילום: מיכל גוטסמן

האמנים המשתתפים: מעין גוטפלד, ברברה הולנד, גיל יפמן, אנה לוקשבסקי, מרב סלומון, דוד עדיקא, עינת עמיר, קרן שפילשר, רחלי שרפשטיין
מוזיאון הרמן שטרוק, רח' ארלוזרוב 23, חיפה. פתיחה 27.2

 

פיראנזי: המלנכוליה של החורבן 

התערוכה תציג בפעם הראשונה בפני הקהל את יצירותיו של האמן האיטלקי ג'ובני באטיסטה פיראנזי (1778-1720), הכלולות באוסף מוזיאוני חיפה. פיראנזי היה ככל הנראה האמן המפורסם ביותר שזכה לתהילה רק בזכות יצירתו הגרפית – בשונה מאמני תחריט גדולים אחרים, שהיו גם ציירים גדולים. להדפסיו הייתה השפעה רבה על דורות של אמנים, מבלייק ועד אֶשֶר, ועל מעצבי תפאורות ואדריכלים. 

מוזיאון הרמן שטרוק, רח' ארלוזרוב 23, חיפה. פתיחה 27.2

 

צבע וטבע 

מיכל דביר מביאה את מראות הטבע בראשית האביב דרך ציורים מופשטים עתירי צבע כמחווה ללאה ניקל, כלת פרס ישראל, שהשפיעה רבות על יצירתה של דביר.  החיה במושב לכיש מזה 45 שנה, המושב נמצא למרגלות הרי יהודה ומתאפיין בגבעות קסומות המעטרות את הכרמים. הטבע מסביב, עונות השנה המתחלפות לנגד עיניה, עושר הצבעים והצורך להעביר את המראות והתחושות לבד הקנבס הם הכח המניע והשחקן הראשי ביצירותיה. 

מיכל דביר 

ציוריה הם ביטוי לעולם פנימי עשיר ולרגישות רבה, להתבוננות ולהודיה על יפי הבריאה, הטבע ופרי האדם והאדמה. בעשור האחרון הוצגו עבודותיה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל -  בגלריות שונות בלונדון, וינה וברלין.

קניון רמת אביב. איינשטיין 40, תל אביב. נעילה 8.3 

 

קו התפר -   רחלי טאובר 

ההשראה לסדרת הפסלים החדשה של רחלי טאובר נבעה מקופסת התפירה של חמותה, שבה נמצאו אינספור שאריות, חלקי אמרות, תחרות וכדומה, הקשורות למערכות חיים ולמערכות לבוש שאינן עוד.

רחלי טאובר, גלריה המשרד

 

תערוכה זו היא בבחינת מסע פנימי, המחבר בין פעולת איסוף ושימור החפצים של חמותה לבין העיסוק המתמשך של טאובר בשאלת זהותה כאמנית, זהות הבאה לידי ביטוי בהשארת כלי העבודה מונצחים בגוף הפסלים. הפסךים משיש חברון ארצישראלי. גושי האבן בפסלים מקורם במפעל מקומי לייצור מצבות קבורה. הם מגיעים בגדלים קבועים, ועוברים תחת ידי הפסלת תהליך של שינוי צורני ופונקציונלי. 

גלריה משרד, רח' זמנהוף 6, תל אביב. 03-5254191. נעילה 5.3

 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.